În condiții speciale, cu 8 jucători lipsă, Dinamo a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 1-0, în cea de-a doua partidă a rundei a 9-a din Superligă și a urcat pe locul 3 cu 15 puncte.
La flash-interviul de după partidă, Zeljko Kopic, tehnicianul „câinilor roșii”, s-a declarat satisfăcut de rezultatul final și jocul prestat de echipa sa.
”Este un sentiment plăcut. Știam că va fi un meci dificil pentru că Slobozia este o echipă de luptă. A fost greu pentru că am avut mulți jucători accidentați.
Am câștigat meciul din această seară cu inima.
Au riscat mult, au încercat să aducă mingea cât mai aproape de poarta noastră. La un moment dat au jucat cu 4 atacanți.

Patriche nu a mai jucat de mult, Bani, Cîrjan și Selmani au venit de la națională, nu a fost ușor. Am jucat bine și sunt mulțumit. Olsen este un jucător de calitate, terenul a fost greu, dar stilul său este cel pe care l-am căutat. Este o achiziție importantă pentru noi.
Avem ceva probleme, dar Dennis (n.r. Politic) și Petru Neagu vor reveni de săptămâna viitoare. Raul (n.r. Opruț) a avut ceva probleme, dar l-am avut pe Amzar și a jucat foarte bine.
Este un sentiment plăcut când nu primește gol, Golubovic a avut câteva parade bune. Important este să ne adaptăm pentru meciurile viitoare și să avem constanță în zona defensivă. Adversarii au fost foarte buni în această seară. Jucătorii noștri au dat mai mult de 100% pentru a supraviețui!”, a afirmat Zeljko Kopic.
De citit și:
SuperLiga – Runda a 9-a// Dinamo vs Unirea Slobozia 1-0/ Rezumat Video/ Punctele rămân la „câini”!
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Din Voleu
/ 39 de minute agoNews Alert// Ne pregătim de stabilirea țintarului SuperLigii 2026-2027/ LPF a comunicat data oficială a tragerii la sorți
Sezonul 2026/2027 din SuperLiga României va debuta vineri, 17 iulie, însă în 12 iulie...
-
Fotbal Intern
/ 2 ore agoPetrolul Ploiești se pregătește în nordul Poloniei, la Gdansk/ Cine sunt cei doi jucători aflați în probe de joc
„Lupii galbeni” au plecat ieri, 22 iunie, spre Gdansk – Polonia, orașul „Solidarității”, acolo...
By Ultras24 -
Din Voleu
/ 15 ore agoOficial// Al doilea transfer al zilei perfectat de Sepsi Sfântu Gheorghe
La două ore după ce a anunțat transferul fundașului brazilian Gustavo Cascardo (29 de...
-
Fotbal Intern
/ 20 de ore agoOficial// Sepsi a transferat un fundaș dreapta brazilian
Sepsi Sfântu Gheorghe a perfectat transferul fotbalistului brazilian Gustavo Cascardo (29 de ani), ultima...
By Bogdan Badiu
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila


