Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Programul Rundei a 17-a, penultima din sezonul regulat. Clasamentele celor 10 Serii!

Un număr de 17 partide sunt programte vineri, 15 martie, în penultima etapă a sezonului regulat. Restul meciurilor din eșalonul trei al fotbalului românesc vor avea loc sâmbătă, 16 martie.

SERIA 1 – Runda 17

Aerostar Bacău – FC Bacău// Vineri, 15 martie, ora 15.00

CSM Vaslui – Bucovină Rădăuți// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Știința Miroslava – Rapid Brodoc// 16 martie, ora 15.00

SERIA 1 – CLASAMENT

  1. Bucovina  14  7 5 2  23-13  26
  2. CSM Bacău  14  8 1 5  19-13  25 puncte
  3. Știința Miroslava  14 7 1 7  23-21  22
  4. Foresta Sv.  14  8 3 3  32-21  21 (penalizată cu 6 puncte)
  5. CSM Vaslui  14  4 6 4  22-20  18
  6. FC Bacău  14  5 3 6 21-20  18
  7. Șomuz Fălticeni  15  4 6 5  21-25  18
  8. Aerostar Bacău  14  3 3 8  12-21  12
  9. Brodoc  14 3 2 9  13-29  11

CSM Bacău și Șomiuz Fălticeni stau. Viitorul Dărăbani a fost exclusă din campionat și Foresta Suceava s-a retras din campionat!

 

SERIA 2 – Runda 17

CSM Râmnicu Sărat – Unirea Braniștea// Vineri, 15 martie, ora 15.00

foto// facebook – SCMRmSărat

Dacia Unirea Brăila – CSM Focșani// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Hamangia Baia – Metalul Buzău// 16 martie, ora 15.00

Șuțești – Viitorul Ianca// 16 martie, ora 15.00

Voința Limpeziș – Sporting Liești// 16 martie, ora 15.00

SERIA 2 – CLASAMENT

  1. Metalul Buzău  16  14 1 1  51-6  43 puncte
  2. CSM Focșani  16  12 0 4  51-16  36
  3. Sporting Liești  16  9 2 5  29-30  29
  4. CSM Rm. Sărat  16  9 1 6  45-25  28
  5. Unirea Braniștea 16  7 2 6  35-25  26
  6. Dacia Brăila  16  7 1 8  26-28  22
  7. Hamangia Baia  16  6 1 9  23-54  19
  8.  Voința Limpeziș  16  4 3 9  23-41  15
  9. Viitorul Ianca  16 3 2 11  21-35  11
  10. Șuțești  16  1 1 14  13-54  4

 

SERIA 3 – RUNDA 17

FC Voluntari 2 – CS Afumați// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

facebook// csafumați

Gloria Băneasa – Înainte Modelu//16 martie, ora 15.00

LPS HD Clinceni – Axiopolis Cernavodă// 16 martie, ora 15.00

Progresul Fundulea – Agricola Borcea// 16 martie, ora 15.00

Recolta Gh. Doja – Dunărea Călărași// 16 martie, ora 15.00

SERIA 3 – CLASAMENT

  1. CS Afumați  16  12 3 1  47-15  39 puncte
  2. Dunărea Călărași  16  11 2 3  36-21  35
  3. Agricola Borcea  16  9 3 4  34-23  30
  4. LPS Clinceni  16  8 2 6  35-31  26
  5. Recolta Gh. Doja  16  7 2 7  36-36  23
  6. Gloria Băneasa  16 6 1 9  28-34  19
  7. Progresul Fundulea  16  5 2 9  12-33  17
  8. Axiopolis  16 5 1 10  31-34  16
  9. Înainte Modelu  16  5 0 11  22-33  15
  10. FC Voluntari 2  15  2 4 9  20-39  6

 

SERIA 4 – RUNDA 17

Muscel – CS Blejoi// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Dunărea Giurgiu – CSO Plopeni// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Flacăra Moreni – Tricolorul Breaza// 16 martie, ora 15.00

Păulești – CS Dinamo București// 16 martie, ora 15.00

Popești Leordeni – FC Pucioasa// 16 martie, ora 15.00

SERIA 4 – CLASAMENT

  1. CS Dinamo  16  11 2 3   37-14  35 puncte
  2. CS Blejoi  16  10 2 4  32-21  32
  3. Popești Leordeni  16  7 7 1  22-13  31
  4. Dunărea Giurgiu  16  8 1 7  28-28  25
  5. FC Pucioasa  16  6 4 6  20-22  22
  6. Flăcara Moreni  16  6 2 8  24-28  20
  7. CSO Plopeni  15  4 6 5  19-17  18
  8. Muscel  16  3 6 7  14-18  15
  9. Tricolorul Breaza  16  4 2 10  24-37  14
  10. Păulești  16  2 4 10  19-39  10

 

SERIA 5 – Runda 17

Odorheiu Secuiesc – Cetate Râșnov// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Sepsi 2 – Olimpic Zărnești// 15 martie, ora 15.00

SR Brașov – Câmpulung// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Târgu Secuiesc – V. Curita// 16 martie, ora 15.00

Unirea Târlungeni – Kids Tâmpa Brașov// 16 martie, ora 15.00

SERIA 5 – CLASAMENT

  1. Câmpulung  16  11 3 2  35-11  36
  2. Olimpic Zărnești  16  10 6 2  51-21  34 puncte
  3. Cetate Râșnov  15  10 2 3  35-17  32
  4. Kids Tampa  16  8 5 3  24-13  29
  5. Odorheiu Secuiesc  16  8 4 4  27-11  28
  6. Tg. Secuiesc  16  5 3 8  14-27  18
  7. Sepsi II  16  5 1 10  23-27  16
  8. V. Curita  16  4 2 10  23-33  14
  9. Unirea Tărlungeni  16  3 2 11  13-42  11
  10. SR Brașov  16  2 1 13  11-54  7

 

SERIA 6 – Runda 17

Cetatea Turnu Măgurele – Viitorul Dăești// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Râmnicu Vâlcea – Vedița Colonești// 15 martie, ora 15.00

foto// facebook – scrmvl

Unirea Bascov – Flacăra Horezu// 15 martie, ora 15.00

Călimănești – Sporting Roșiori// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Petrolul Potcoava – Curțișoara// 16 martie, ora 15.00

SERIA 6 – CLASAMENT

  1. Cetate Tr. Măgurele  16  10 3 3  36-13  33 puncte
  2. Rm. Vâlcea  16  10 1 5  25-16  31
  3. Viitorul Dăești  16  9 4 3  32-23  31
  4. Flacăra Horezu  16  9 2 5  35-18  29
  5. Vedița Colonești  16  9 2 5  29-18  29
  6. Sporting Roșiori  16  7 1 8  31-26  22
  7. Curțișoara  16  5 2 9  16-33  17
  8. Unirea Bascov  16  4 4 8  12-20  16
  9. Petrolul Potcoava  16  4 3 9 16-25  15
  10. Călimănești  16  2 2 12  10-38  8

 

SERIA 7 – Runda 17

Ghiroda&Giarmata Vii – Jiul Petroșani// Vineri, 15 martie, ora 15.00

CS U Craiova 2 – Turceni// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

CSM Deva – Lupac// 16 martie, ora 15.00

CSO Filiași – Gilortul Tg. Cărbunești// 16 martie, ora 15.00

Viitorul Șimian – U Craiova 1948 2// 16 martie, ora 15.00

SERIA 7 – CLASAMENT

  1. Ghiroda&Giarmata Vii 16  10 4 2  49-21  34 puncte
  2. CSM Deva  16  9 6 1  41-15  33
  3. CSO Filiași  16  10 2 4  45-20  32
  4. Viitorul Simian  16  8 4 4  40-27  29
  5. CS U Craiova 2  16  8 1 7 43-36  25
  6. Gilortul Tg. Cărbunești  16 7 1 8  32-39  22
  7. Jiul Petroșani  16  6 2 8  29-32  20
  8. Lupac  16  6 2 8  28-33  20
  9. U Craiova 1948 2  16  3 2 11  21-51  11
  10. Turceni  16  0 2 14  12-61  2

foto// facebook – politehnicatimișoara

SERIA 8 – Runda 17

Ineu – Avântul Periam// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Peciu Nou – Șoimii Lipova// 15 martie, ora 15.00

Phoenix Buziaș – Socodor// 15 martie, ora 15.00

Progresul Pecica – Politehnica Timișoara// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Teuz Cernei – FC Bihor// 16 martie, ora 15.00

SERIA 8 – CLASAMENT

  1. FC Bihor  16 12 4 0  47-12  40 puncte
  2. Poli Timișoara  16  10 3 3  38-14  33
  3. Peciu Nou  16  10 3 3  33-17  33
  4. Progresul Pecica  16  9 4 3  36-21  31
  5. Phoenix Buziaș  16  7 5 4  26-22  26
  6. Șoimii Lipova  16  7 2 7  27-33  23
  7. Avântul Periam  16  4 1 11  20-38  13
  8. Teuz Cermei  16  3 3 10  15-28  12
  9. Socodor  16  2 2 12  10-39  8
  10. Ineu  16  1 3 12  13-41  6

 

SERIA 9 – Runda 17

Gloria Bistrița – Târgu Mureș// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Viitorul Cluj – Univ. din Alba Iulia// 15 martie, ora 15.00

Industria Galda – ACS Mediaș// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin// 16 martie, ora 15.00

Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir// 16 martie, ora 15.00

SERIA 9 – CLASAMENT

  1. Gloria 2018 Bistrița  16  11 4 1  35-12  37 puncte
  2. ACS Mediaș  16  9 4 3  18-9  31
  3. Unirea Ungheni  16  8 3 5 28-16  27
  4. Univ Alba Iulia  16  7 4 5  26-15  25
  5. Unirea Alba-Iulia  16  7 4 5  25-23  25
  6. Tg. Mureș  16  7 3 6  30-25  24
  7. Metalurgistul Cugir  16  7 2 7  24-30  23
  8. Avântul Reghin  16  2 6 8  17-25  12
  9. Industria Galda  16  1 6 9  19-42  9
  10. Viitorul Cluj  16  1 4 11  10-34  7

 

SERIA 10 – Runda 17

Minerul Ocna Dej – CSM Olimpia Satu Mare// Vineri, 15 martie, ora 15.00

Sănătatea Cluj – Sighetu Marmației// 15 martie, ora 15.00

Zalău – SC Olimpia MCMXXI// 15 martie, ora 15.00

Sântandrei – Minaur Baia Mare// Sâmbătă, 16 martie, ora 15.00

Victoria Carei – Lotus Băile Felix// 16 martie, ora 15.00

foto// facebook – CS Minaurfotbal

SERIA 10 – CLASAMENT

  1. Zalău  16  11 4 1   29-11  37 puncte
  2. CS Olimpia SM  16  8 5 3  25-18  29
  3. Sântandrei  16  7 3 6  22-16  24
  4. Sighetu Marmației  16  7 3 6  26-23  24
  5. Lotus Băile Felix  16  6 5 5  16-16  23
  6. Victoria Carei  16  7 2 7  21-27  23
  7. Min. Ocna Dej  16  3 8 5  20-17  17
  8. SC Olimpia MCMXXI  16  4 4 8  19-35  16
  9. Sănătatea Cluj  16  4 3 9  19-25  15
  10. Minaur Baia Mare  16  2 5 9  16-28  11

De citit și:

Liga 3// Rezultatele Rundei a 16-a// Rezultate de: 9-0, 7-1 și 7-0!// Vezi Clasamentele celor 10 Serii

  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro

More in Fotbal Intern