Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Programul primei etape play-off/play-out// Vezi Regulamentul și Clasamentele!

Sezonul Ligii 3 a intrat în Faza a II-a. De vineri, 29 martie, încep partidele din play-off și play-off. Play-off-ul se va juca în format tur-retur-tur, cu un total de 9 etape, iar play-out-ul se va disputa în format tur-retur, 10 etape.

Faza a III-a. În această fază vor participa doar echipe din play-off, 20 în total – primele două clasate în play-off-ul fiecărei serii.

* Se vor disputa două runde de baraj:
Runda semifinală – cele 20 de echipe vor fi împerecheate în 10 dueluri în dublă manșă, după cum urmează (echipele de pe locurile 1 vor fi gazde în retur):

B1: Locul 1, Seria 1 v Locul 2, Seria 2
B2: Locul 1, Seria 2 v Locul 2, Seria 1
B3: Locul 1, Seria 3 v Locul 2, Seria 4
B4: Locul 1, Seria 4 v Locul 2, Seria 3
B5: Locul 1, Seria 5 v Locul 2, Seria 6
B6: Locul 1, Seria 6 v Locul 2, Seria 5
B7: Locul 1, Seria 7 v Locul 2, Seria 8
B8: Locul 1, Seria 8 v Locul 2, Seria 7
B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Runda finală – cele 10 câștigătoare ale primei runde vor fi împerecheate în 5 dueluri ce vor fi decise în dublă manșă, după cum urmează (gazda meciului tur va fi decisă prin tragere la sorți):

Învingătoarea B1 v Învingătoarea B2
Învingătoarea B3 v Învingătoarea B4
Învingătoarea B5 v Învingătoarea B6
Învingătoarea B7 v Învingătoarea B8
Învingătoarea B9 v Învingătoarea B10

Cele 5 învingătoare ale rundei finale vor evolua în sezonul 2022-2023 al Ligii 2.

Retrogradează ultimele două clasate din play-out-ul fiecărei serii împreună cu echipa de pe locul 4 din play-out cu cea mai slabă linie de clasament.

Seria 1

Play-off: Bucovina Rădăuți, CSM Bacău, Știința Miroslava, FC Bacău 

Runda 1

Bucovina Rădăuți – FCM Bacău// 30.03, ora 15.00

CSM Bacău – Știițna Miroslva// 30.03, ora 15.00

foto// facebook – fotbalclubbacau

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-off

  1. Bucovina  0  0 0 0  32 puncte
  2. CSM Bacău  0  0 0 0  31 
  3. Știința Miroslava  0  0 0 0  28
  4. FC Bacău  0  0 0 0  24

Play-out: CSM Vaslui, Şomuz Fălticeni, Aerostar Bacău, Rapid Brodoc

Runda 1

Aerostar Bacău – Rapid Brodoc// 29.03, ora 15.00

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Vaslui  0  0 0 0  21
  2. Șomuz Fălticeni  0  0 0 0  20
  3. Aerostar Bacău  0  0 0 0  15
  4. Brodoc  0  0 0 0  14

Seria 2

Play-off: Metalul Buzău, CSM Focșani, Sporting Lieşti, Unirea Braniştea

Runda 1:

CSM Focșani – Sporting Liești// 30.03, ora 15.00

Metalul Buzău – Unirea Braniștea//  30.03, ora 15.00

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-off

  1. Metalul Buzău  0  0 0 0  49 puncte
  2. CSM Focșani  0  0 0 0  42
  3. Sporting Liești  0  0 0 0 35
  4. Unirea Braniștea 0  0 0 0  30

Play-out: CSM Râmnicu Sărat, Dacia Unirea Brăila, ACS Hamangia Baia, Voinţa Limpeziş, Viitorul Ianca, Viitorul Şuţeşti.  

Runda 1:

CSM Râmnicu Sărat – Șuțești// 29.03, ora 15.00

Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca// 30.03, ora 15.00

Hamangia Baia – Voința Limpeziș// 30.03, ora 15.00

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Rm. Sărat  0  0 0 0  29
  2. Dacia Brăila  0  0 0 0 22
  3. Hamangia Baia  0  0 0 0 19
  4.  Voința Limpeziș  0  0 0 0  15
  5. Viitorul Ianca 0  0 0 0  14
  6. Șuțești 0  0 0 0  7

Seria 3

Play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea, LPS HD Clinceni

Runda 1:

Dunărea Călărași – Agricola Borcea// 29.03, ora 15.00

CS Afumați – LPS HD Clinceni// 30.03, ora 15.00

foto// facebook – acslpshdclinceni

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Afumați  0  0 0 0  45 puncte
  2. Dunărea Călărași  0  0 0 0  41
  3. Agricola Borcea  0  0 0 0  34
  4. LPS Clinceni  0  0 0 0  32

Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari 2, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă

Runda 1:

Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu// 30.03, ora 15.00

Gloria Băneasa – Progresul Fundulea// 30.03, ora 15.00

Recolta Gh. Doja – FC Voluntari 2// 30.03, ora 15.00

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-out

  1. Recolta Gh. Doja  0  0 0 0  24
  2. Gloria Băneasa  0  0 0 0  20
  3. Axiopolis  0  0 0 0  16
  4. Înainte Modelu  0  0 0 0   16
  5. Progresul Fundulea  0  0 0 0   15
  6. FC Voluntari 2  0  0 0 0  14

Seria 4

Play-off: CS Dinamo Bucureşti, CS Blejoi, SC Popeşti Leordeni, Dunărea Giurgiu

Runda 1:

CS Dinamo – Dunărea Giurgiu// 29.03, ora 15.00

Popești Leordeni – CS Blejoi// 29.03, ora 15.00

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Dinamo  0  0 0 0  41 puncte
  2. Popești Leordeni  0  0 0 0  37
  3. CS Blejoi  0  0 0 0  33
  4. Dunărea Giurgiu  0  0 0 0  29

Play-out: CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Aro Muscelul Câmpulung Muscel, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Flacăra Moreni

Runda 1:

FC Pucioasa – Păulești// 29.03, ora 15.00

CSO Plopeni – ARO Muscel// 30.03, ora 15.00

Flacăra Moreni – Tricolorul Breaza// 30.03, ora 15.00

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-out

  1. FC Pucioasa  0  0 0 0  25
  2. Flăcara Moreni  0  0 0 0  21
  3. CSO Plopeni  0  0 0 0  21
  4. ARO Muscel  0  0 0 0  16
  5. Tricolorul Breaza  0  0 0 0  16
  6. Păulești  0  0 0 0  10

Seria 5

Play-off: AFC Câmpulung Muscel, Olimpic Zărneşti, Olimpic Cetate Râşnov, Kids Tâmpa Braşov

Runda 1:

AFC Câmpulung – Kids Tâmpa Brașov// 30.03, ora 15.00

Olimpic Zărnești – Cetate Râșnov// 30.03, ora 15.00

Foto// facebook – csolimpiccetaterasnov

SERIA 5 – CLASAMENT Play-off

  1. Câmpulung  0  0 0 0  42 puncte
  2. Olimpic Zărnești  0  0 0 0   40
  3. Cetate Râșnov  0  0 0 0  37
  4. Kids Tampa  0  0 0 0  33

 Play-out: AFC Odorheiu SecuiescSR Braşov, Ciucaş Tărlungeni, Viitorul Curiţa, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, KSE Târgu Secuiesc

Runda 1:

Odorheiu Secuiesc – SR Brașov// 29.03, ora 15.00

Sepsi Sf. Gheorghe 2 – V. Curita// 29.03. ora 15.00

Tg. Secuiesc – Unirea Tărlungeni// 30.03, ora 15.00

SERIA 5 – CLASAMENT Play-out

  1. Odorheiu Secuiesc  0  0 0 0  29
  2. Tg. Secuiesc  0  0 0 0 19
  3. Sepsi II  0  0 0 0  16
  4. V. Curita  0  0 0 0  16
  5. Unirea Tărlungeni  0  0 0 0  12
  6. SR Brașov  0  0 0 0 7

Seria 6

Play-off: Cetatea Turnu Măgurele, SCM Râmnicu Vâlcea, Viitorul Dăeşti, Vediţa Coloneşti

Runda 1:

Râmnicu Vâlcea – Vedița Colonești// 29.03, ora 15.00

Cetatea Tr. Măgurele – Viitorul Dăești// 30.03, ora 15.00

Foto// facebook – scmrmvl

SERIA 6 – CLASAMENT Play-off

  1. Cetate Tr. Măgurele  0  0 0 0  37 puncte
  2. Rm. Vâlcea  0  0 0 0  35
  3. Vedița Colonești  0  0 0 0  33
  4. Viitorul Dăești  0  0 0 0  32

Play-out: Cozia Călimăneşti, Petrolul Potcoava, Unirea Bascov, ACS Oltul Curtişoara, Sporting Roșiori, Flacăra Horezu

Runda 1:

Sporting Roșiori – Petrolul Potcoava// 29.03, ora 15.00

Unirea Bascov – Curțișoara// 29.03, ora 15.00

Flacăra Horezu – Călimănești// 30.03, ora 15.00

SERIA 6 – CLASAMENT Play-out

  1. Flacăra Horezu  0  0 0 0  26
  2. Sporting Roșiori  0  0 0 0  24
  3. Unirea Bascov  0  0 0 0  20
  4. Curțișoara  0  0 0 0  19
  5. Petrolul Potcoava  10  0 0 0  16
  6. Călimănești  0  0 0 0  9

Seria 7

Play-off: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, CSM Deva, ACSO Filiaşi, Viitorul Şimian

Runda 1:

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Deva// 29.03, ora 15.00

CSO Filiași – Viitorul Șimian// 30.03, 0ra 15.00

SERIA 7 – CLASAMENT Play-off

  1. Ghiroda&Giarmata Vii 0  0 0 0  40 puncte
  2. CSO Filiași  0  0 0 0  38
  3. CSM Deva  0  0 0 0  34
  4. Viitorul Simian  0  0 0 0  34

Play-out: CSO Turceni, FCU Craiova FC 2, Voinţa Lupac, Jiul Petroşani, Gilortul Târgu Cărbuneşti, Universitatea Craiova 2

Runda 1:

CS U Craiova 2 – Turceani// 29.03, ora 15.00

Gilortul Tg. Cărbunești – U Craiova 1948 2// 29.03, ora 15.00

Lupac – Jiul Petroșani// 30.03, ora 15.00

Foto// facebook – gilortultgcarbunesti

SERIA 7 – CLASAMENT Play-out

  1. CS U Craiova 2  0  0 0 0  28
  2. Gilortul Tg. Cărbunești  0  0 0 0 25
  3. Lupac  0  0 0 0  21
  4. Jiul Petroșani  0  0 0 0  20
  5. U Craiova 1948 2  0  0 0 0  11
  6. Turceni  0  0 0 0 5

Seria 8

Play-off: FC Bihor Oradea, SSU Politehnica Timișoara, CSC Peciu Nou, Phoenix Buziaş

Runda 1:

FC Bihor – Phoenix Buziaș// 30.03, ora 15.00

Politehnica Timișoara – Peciu Nou// 30.03, ora 15.00

Foto// facebook – politehnicatimisoara

SERIA 8 – CLASAMENT Play-off

  1. FC Bihor  0  0 0 0  46 puncte
  2. Poli Timișoara  0  0 0 0  39
  3. Peciu Nou  0  0 0 0  36
  4. Phoenix Buziaș  0  0 0 0  32

Play-out: Progresul Pecica , ACB Ineu, CS Socodor, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova

Runda 1:

Avântul Periam – Teuz Cermei// 29.03, ora 15.00

Progresul Pecica – Ineu// 30.03, ora 15.00

Șoimii Lipova – Socodor// 30.03, ora 15.00

SERIA 8 – CLASAMENT Play-out

  1. Progresul Pecica  0  0 0 0  31
  2. Șoimii Lipova  0  0 0 0  23
  3. Avântul Periam  0  0 0 0  19
  4. Teuz Cermei  0  0 0 0  12
  5. Socodor  0  0 0 0  11
  6. Ineu    0  0 0 0  6

Seria 9

Play-off: Gloria Bistriţa Năsăud, ACS Mediaș, Unirea Ungheni , CS Universitar din Alba Iulia 

Runda 1:

Gloria 2018 Bistrița – Univ Alba Iulia// 29.03, ora 15.00

ACS Mediaș – Unirea Ungheni// 30.03, ora 15.00

SERIA 9 – CLASAMENT Play-off

  1. Gloria 2018 Bistrița  0  0 0 0  40 puncte
  2. ACS Mediaș  0  0 0 0  34
  3. Unirea Ungheni  0  0 0 0  33
  4. Univ Alba Iulia  0  0 0 0  31

Play-out: Unirea Alba Iulia, Viitorul Cluj, Industria Galda, Avântul Reghin, ACS Târgu Mureş, Metalurgistul Cugir

Runda 1:

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin// 29.03, ora 15.00

Târgu Mureș – Industria Galda// 29.03, ora 15.00

Unirea Alba Iulia – Viitorul Cluj// 30.03, ora 15.00

SERIA 9 – CLASAMENT Play-out

  1. Unirea Alba-Iulia  0  0 0 0  29
  2. Tg. Mureș  0  0 0 0  25
  3. Metalurgistul Cugir  0  0 0 0  24
  4. Avântul Reghin  0  0 0 0  15
  5. Industria Galda  0  0 0 0  10
  6. Viitorul Cluj  0  0 0 0  7

 

Seria 10

Play-off: SCM Zalău, CSM Olimpia Satu Mare, Crişul Sântandrei, CSM Sighetu Marmaţiei

Runda 1:

SCM Zalău – Sighetu Marmației// 29.03, ora 15.00

CSM Olimpia Satu Mare – Sântandrei// 30.03, ora 15.00

Foto// facebook – CSCrisulSantandrei

SERIA 10 – CLASAMENT Play-off

  1. Zalău  0  0 0 0  41 puncte
  2. CS Olimpia SM  0  0 0 0  33
  3. Sântandrei  0  0 0 0  28
  4. Sighetu Marmației  0  0 0 0  27

Play-out: Lotus Băile Felix, Victoria Carei, Minaur Baia Mare, Sănătatea Cluj, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Minerul Ocna Dej

Runda 1:

Lotus Băile Felix – Minaur Baia Mare// 29.03, ora 15.00

Sănătatea Cluj – Olimpia MCMXXI Satu Mare// 29.03, ora 15.00

Victoria Carei – Min. Ocna Dej// 30.03, ora 15.00

SERIA 10 – CLASAMENT Play-out

  1. Lotus Băile Felix  0  0 0 0  27
  2. Victoria Carei  0  0 0 0  24
  3. Sănătatea Cluj  0  0 0 0  18
  4. Min. Ocna Dej  0  0 0 0  17
  5. SC Olimpia MCMXXI  0  0 0 0  17
  6. Minaur Baia Mare  0  0 0 0  14
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro// LIKE la pagină/publicație!

De citit și:

Liga 3// Fluier final în sezonul regular. Vezi care sunt echipele calificate în play-off!// Program+Rezultatele+Clasamente finale

Advertisement

More in Fotbal Intern