Sebastian Colțescu și Andrei Antonie sunt puși la zid de marea majoritate a oamenilor de fotbal cu acces la surse media, după partida Petrolul vs. UTA, scor 0-1, din cadrul etapei a 27-a a SuperLigii României.
Puțini însă au și curajul de a spune că de acest rezultat a beneficiat, indirect, Rapid București!
În cursul acestei zile, Claudiu Tudor – președintele Petrolul Ploiești – a intervenit la emisiunea Digi Sport Matinal și a dezvăluit ce a discutat cu Sebastian Colțescu.
”Sincer, aseară am fost foarte cumpătat. După 4 ani ca și conducător înveți să nu ai reacții la cald. După ce am ajuns acasă și am revăzut fazele, mare nenorocire s-a întâmplat la Ploiești. Nu am dormit toată noaptea. Ceea ce s-a întâmplat a fost o japcă, așa cum se spune pe românește. O să facem apel, nu vrem să ne mai arbitreze domnul Antonie niciodată. Sunt sătul de oameni falși.
Vă rog să-mi explicați și mie de ce i se dă galben lui Roche, nu scoate o vorbă și este sancționat cu galben pentru că are trei și să-l facă pe al patrulea. Uitați-vă ce face, uitați-vă ce-i face, e de roșu clar.
Cum să anulezi golurile? Vrem să ajungem în UCL, ei dau gol și cei din UCL validează golul că sunt proști. Domnul Antonie este cel mai deștept. A comis-o la ambele goluri. Cum să ajungem în UCL dacă la ei noi se arbitrează în asemenea fel.
Vă spun sincer, niciodată nu am avut probleme cu Colțescu. Nu-mi vine să cred că a făcut așa ceva. Sebi Colțescu are totul sub control la ambele goluri. Nu am o problemă cu Rapidul acum, niciodată nu am vrut să fac circ la TV. Este normal să ne gândim că se poate întâmpla orice, mi-e greu să cred că Sebi Colțescu a putut să facă așa ceva.

Chiar suntem tâmpiți? Chiar am luat-o razna? Am vorbit cu Sebi după meci, mi-a spus că nu l-a înjurat Hanca. Nu l-a înjurat nimeni, doar discută și întreabă, poate și el să confirme. Nimeni nu a fost agresiv, Roche și Irobiso nici nu au vorbit. Nu a fost nimic premeditat.

Gândiți-vă că noi putem să pierdem bani mulți, sunt milioane de euro în joc. Nu ai cum să nu te gândești la așa ceva. Vă dați seama ce mize sunt, stai și te gândești.
A încercat să-mi explice că Irobiso îl jenează pe adversar. De Hanca a spus că i-a dat roșu că a incitat spectatorii, a recunoscut că nu l-a înjurat. Ne-au ciuruit, nu știu cine a dormit aseară în Ploiești, nu mă așteptam.”, a spus Claudiu Tudor, la Digi Sport Matinal.
De citit și alte trei materiale:
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Fotbal Intern
/ 56 de minute agoOficial// Jamaicanul Ronaldo Webster (24 de ani) a ajuns în cantonamentul CSU Craiova/ Vezi anunțul campioanei României
Fundașul stânga jamaican Ronaldo Webster (24 de ani, 1, 75 metri) a ajuns în...
By Noval Adrian -
Fotbal Intern
/ 9 ore agoRăsturnare de situație: Paul Iacob continuă cu Oțelul Galați!
În această vară, fundașul central Paul Iacob a încercat să prindă un transfer în...
By Ultras24 -
Fotbal Intern
/ 9 ore agoOficial// FCSB a transferat un „puști” brazilian de 16 ani!
În prima zi a săptămânii, FCSB l-a înregistrat pe tânărul jucător brazilian Matheus Benjamin...
By Ultras24 -
Din Voleu
/ 11 ore agoNews Alert// Ne pregătim de stabilirea țintarului SuperLigii 2026-2027/ LPF a comunicat data oficială a tragerii la sorți
Sezonul 2026/2027 din SuperLiga României va debuta vineri, 17 iulie, însă în 12 iulie...
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila


