Connect with us

Baschet

LNBM – Rezultatele ultimei etape din sezon regular// Programul rundelor în Top 10!

Liga Națională de Baschet masculin a programat vineri și sâmbătă partidele din cadrul ultimei etape a sezonului regular. 

Conferința B// Argeș Basketball – CSM Târgu Mureș 82-84

Conferința A//Rapid București – Laguna București 104-64

Conferința A//CSM Galați – CSO Voluntari 80-106

Conferința A// U-BT Cluj-Napoca – CSM Corona Brașov 101-83

Conferința A// SCM Timișoara – CSM Târgu Jiu 96-82

Conferința B// SCM U Craiova – CSM Petrolul Ploiești 86-79

Conferința B// CSU Sibiu – CSM Focșani 71-77

Conferința B// CSM Oradea – CS Vâlcea 1924 91-77

Dinamo București și CSM Constanța nu au evoluat în această ultimă rundă.

foto// facebook – CSMConstantaBaschet

În Top 10 vor evolua U-BT Cluj-Napoca, CSO Voluntari, Rapid București, Dinamo, CSM Constanța, CSM Corona Brașov, CSM Oradea, FC Argeș, CSM Târgu Mureș și CSU Sibiu.

Echipele aflate în lupta la vârf vor începe cu următoarele linii de clasament:

  • 1. U-BT Cluj-Napoca 8-0
  • 2. CSM Oradea 6-2
  • 3. CSU Sibiu 4-4
  • 4. CSO Voluntari 4-4
  • 5. FC Argeș 4-4
  • 6. CSM Târgu Mureș 4-4
  • 7. Dinamo București 3-5
  • 8. Rapid București 3-5
  • 9. CSM Constanța 2-6
  • 10. Corona Brașov 2-6

În cursa pentru locurile 11-18 se vor afla CSM Târgu Jiu, SCM Timișoara, CSM Galați, Laguna București, CS Vâlcea 1924, SCM U Craiova, CSM Petrolul Ploiești și CSM Focșani.

Locurile 11-18

  • 1. SCM Timișoara 5-1
  • 2. CSM Târgu Jiu 5-1
  • 3. SCM U Craiova 5-1
  • 4. CSM Petrolul Ploiești 3-3
  • 5. CS Vâlcea 1924 3-3
  • 6. CSM Galați 2-4
  • 7. CSM Focșani 1-5

Programul celor 10 etape din Top 10/Turul Câștigătorilor:

Etapa 1 (27 ianuarie)

  • Corona Brașov vs. FC Argeș
  • CSU Sibiu vs. CSO Voluntari
  • CSM Târgu Mureș vs. U-BT Cluj-Napoca
  • Rapid București vs. CSM Oradea
  • CSM Constanța vs. Dinamo București

Etapa 2 (3 februarie)

  • Dinamo București vs. CSM Târgu Mureș
  • CSM Oradea vs. CSO Voluntari
  • FC Argeș vs. U-BT Cluj-Napoca
  • CSM Constanța vs. Rapid București
  • Corona Brașov vs. CSU Sibiu

Etapa 3 (10 februarie)

  • Rapid București vs. CSM Târgu Mureș
  • CSM Oradea vs. Corona Brașov
  • FC Argeș vs. Dinamo București
  • U-BT Cluj-Napoca vs. CSU Sibiu
  • CSO Voluntari vs. CSM Constanța

Etapa 4 (2 martie)

  • CSO Voluntari vs. FC Argeș
  • Dinamo București vs. CSM Oradea
  • CSU Sibiu vs. Rapid București
  • CSM Constanța vs. U-BT Cluj-Napoca
  • CSM Târgu Mureș vs. Corona Brașov

Etapa 5 (9 martie)

  • CSU Sibiu vs. Dinamo București
  • CSM Oradea vs. U-BT Cluj-Napoca
  • CSM Târgu Mureș vs. CSO Voluntari
  • Rapid București vs. FC Argeș
  • Corona Brașov vs. CSM Constanța

Etapa 6 (16 martie)

  • FC Argeș vs. Corona Brașov
  • CSO Voluntari vs. CSU Sibiu
  • U-BT Cluj-Napoca vs. CSM Târgu Mureș
  • CSM Oradea vs. Rapid București
  • Dinamo București vs. CSM Constanța

Etapa 7 (20 martie)

  • CSM Târgu Mureș vs. Dinamo București
  • CSO Voluntari vs. CSM Oradea
  • U-BT Cluj-Napoca vs. FC Argeș
  • Rapid București vs. CSM Constanța
  • CSU Sibiu vs. Corona Brașov

Etapa 8 (23 martie)

  • CSM Târgu Mureș vs. Rapid București
  • Corona Brașov vs. CSM Oradea
  • Dinamo București vs. FC Argeș
  • CSU Sibiu vs. U-BT Cluj-Napoca
  • CSM Constanța vs. CSO Voluntari

Etapa 9 (29 martie)

  • FC Argeș vs. CSO Voluntari
  • CSM Oradea vs. Dinamo București
  • Rapid București vs. CSU Sibiu
  • U-BT Cluj-Napoca vs. CSM Constanța
  • Corona Brașov vs. CSM Târgu Mureș

Etapa 10 (6 aprilie)

  • Dinamo București vs. CSU Sibiu
  • U-BT Cluj-Napoca vs. CSM Oradea
  • CSO Voluntari vs. CSM Târgu Mureș
  • FC Argeș vs. Rapid București
  • CSM Constanța vs. Corona Brașov

More in Baschet