Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Rezultatele – Programul Rundei a 17-a// Scorul etapei – 0 la 10 – s-a înregistrat în Seria a 2-a!// Vezi Clasamentele celor 10 Serii

Penultima etapă din sezonul regulat Liga 3 a programat astăzi, vineri 15 martie, 18 partide. Cu excepția unui meci, Cetatea Turnu Măgurele – Viitorul Dăeşti, Seria 6, ora 17:00, celelalte au început la ora 15.00.

Celelalte 30 de partide se dispută sâmbătă.

SERIA 1 – Runda 17

CSM Bacău – Foresta Fălticeni 3-0 (Foresta este la a doua neprezentare în acest sezon, pentru al doilea meci consecutiv, și va fi exclusă din Liga 3. Va pierde și ultima etapă tot la ”masa verde”.)

Aerostar Bacău – FC Bacău 0-1 (0-1)// A marcat: Cîrstean (17)

CSM Vaslui – Bucovină Rădăuți 0-2 (0-1)// Au marcat: Ciobanu (30, 57 – penalty)

Știința Miroslava – Rapid Brodoc 2-0 (1-0)  //Au marcat: Nemțanu (32), Danale (90)

SERIA 1 – CLASAMENT

  1. Bucovina  15  8 5 2  25-13  29
  2. CSM Bacău  14  8 1 5  19-13  25 puncte
  3. Știința Miroslava  16 8 1 7  25-22  25
  4. FC Bacău  14  5 3 6 19-18  18
  5. CSM Vaslui  15  4 6 5  22-22  18
  6. Șomuz Fălticeni  15  4 6 5  22-27  18
  7. Aerostar Bacău  15  3 3 9  12-22  12
  8. Brodoc  15 3 2 10  13-34  11

Șomuz Fălticeni stă.  Viitorul Dărăbani a fost exclusă din campionat!

SERIA 2 – Runda 17

CSM Râmnicu Sărat – Unirea Braniștea 2-2 (1-2)

Dacia Unirea Brăila – CSM Focșani 0-2

Hamangia Baia – Metalul Buzău 0-10 (!)

Șuțești – Viitorul Ianca 1-0

Voința Limpeziș – Sporting Liești 0-4

SERIA 2 – CLASAMENT

  1. Metalul Buzău  17  15 1 1  61-6  46 puncte
  2. CSM Focșani  17  13 0 4  53-16  39
  3. Sporting Liești  17  10 2 5  34-28  32
  4. CSM Rm. Sărat  17  9 2 6  47-27  29
  5. Unirea Braniștea 17  8 3 6  37-27  27
  6. Dacia Brăila  17  7 1 9  26-31  22
  7. Hamangia Baia  17  6 1 10  23-67  19
  8.  Voința Limpeziș  17  4 3 10  23-45  15
  9. Viitorul Ianca  17 3 2 12  21-36  11
  10. Șuțești  17  2 1 14  14-54  7

SERIA 3 – RUNDA 17

FC Voluntari 2 – CS Afumați 0-2

Gloria Băneasa – Înainte Modelu 1-1

LPS HD Clinceni – Axiopolis Cernavodă 3-1

Progresul Fundulea – Agricola Borcea 0-2

Recolta Gh. Doja – Dunărea Călărași 1-5

SERIA 3 – CLASAMENT

  1. CS Afumați  17  13 3 1  49-15  42 puncte
  2. Dunărea Călărași  17  12 2 3  41-22  38
  3. Agricola Borcea  17  10 3 4  36-23  33
  4. LPS Clinceni  17  9 2 6  38-32  29
  5. Recolta Gh. Doja  17  7 2 8  37-41  23
  6. Gloria Băneasa  17 6 2 9  29-35  20
  7. Axiopolis  17 5 1 11  32-37  16
  8. Înainte Modelu  17  5 1 11  23-34  16
  9. Progresul Fundulea  17  4 3 10  10-35  15
  10. FC Voluntari 2  17 2 5 10  20-41  11

SERIA 4 – RUNDA 17

ARO Muscel – CS Blejoi 1-1 (0-0)// Au marcat: A. Florescu (82) – Țolea (61 – penalty)

Dunărea Giurgiu – CSO Plopeni 1-0

Flacăra Moreni – Tricolorul Breaza 2-2

Păulești – CS Dinamo București 0-3

Popești Leordeni – FC Pucioasa 4-1

SERIA 4 – CLASAMENT

  1. CS Dinamo  17  12 2 3   40-14  38 puncte
  2. Popești Leordeni  17  9 7 1  26-14  34
  3. CS Blejoi  17  10 3 4  33-22  33
  4. Dunărea Giurgiu  17  9 1 7  29-28  28
  5. FC Pucioasa  16  6 4 6  20-22  22
  6. Flăcara Moreni  17  6 3 8  26-31  21
  7. CSO Plopeni  15  4 6 7  20-21  18
  8. ARO Muscel  17  3 7 7  15-19  16
  9. Tricolorul Breaza  17  4 3 10  26-39  15
  10. Păulești  17  2 4 11  19-42  10

SERIA 5 – Runda 17

Odorheiu Secuiesc – Cetate Râșnov 1-1 (1-0)// Au marcat: Kovacs (36) – Turcu (90+5 – penalty)

Sepsi 2 – Olimpic Zărnești 1-2 (0-1)// Au marcat: Gyulai (59) – Marinescu (45+1), A. Ilie (80)

SR Brașov – Câmpulung 0-2

Târgu Secuiesc – V. Curita 1-1

Unirea Târlungeni – Kids Tâmpa Brașov 2-2

SERIA 5 – CLASAMENT

  1. Câmpulung  17  12 3 2  37-11  39
  2. Olimpic Zărnești  17  11 6 2  53-22  37 puncte
  3. Cetate Râșnov  17  10 4 3  37-19  34
  4. Kids Tampa  17  8 6 3  26-15  30
  5. Odorheiu Secuiesc  17  8 5 4  28-12  29
  6. Tg. Secuiesc  17  5 4 8  15-28  19
  7. Sepsi II  17  5 1 11  24-29  16
  8. V. Curita  17  4 3 10  24-34  15
  9. Unirea Tărlungeni  17  3 3 11  15-44  12
  10. SR Brașov  17  2 1 14  11-56  7

SERIA 6 – Runda 17

Cetatea Turnu Măgurele – Viitorul Dăești 3-0

Râmnicu Vâlcea – Vedița Colonești 0-0

Unirea Bascov – Flacăra Horezu 3-0 (2-0)// Au marcat: D. Maria (8), D. Ciurea (42), Bodea (50)

Călimănești – Sporting Roșiori 0-1

Petrolul Potcoava – Curțișoara 1-1

SERIA 6 – CLASAMENT

  1. Cetate Tr. Măgurele  17  11 3 3  39-13  36 puncte
  2. Rm. Vâlcea  17  10 2 5  25-16  32
  3. Viitorul Dăești  17  9 4 4  32-26  31
  4. Vedița Colonești  17  9 3 5  29-18  30
  5. Flacăra Horezu  17  9 2 6  29-26  29
  6. Sporting Roșiori  17  8 1 8  32-27  25
  7. Unirea Bascov  17  5 4 8  15-20  19
  8. Curțișoara  17  5 3 9  17-34  18
  9. Petrolul Potcoava  17  4 4 9 17-26  16
  10. Călimănești  17 2 2 13  10-39  8

foto// facebook – CscGhiroda

SERIA 7 – Runda 17

Ghiroda&Giarmata Vii – Jiul Petroșani 2-0 (2-0)// Au marcat: Pătlăgică (5 – autogol), Bulza (21)

CSO Filiași – Gilortul Tg. Cărbunești 3-0 (2-0)// Au marcat: Rogoveanu (13), Cioablă (40, 90)

CS U Craiova 2 – Turceni 2-3

CSM Deva – Lupac 2-2

Viitorul Șimian – U Craiova 1948 2 6-1

SERIA 7 – CLASAMENT

  1. Ghiroda&Giarmata Vii 17  11 4 2  51-21  37 puncte
  2. CSO Filiași  17  11 2 4  48-20  35
  3. CSM Deva  17  9 7 1  43-17  34
  4. Viitorul Simian  17  9 4 4  46-28  31
  5. CS U Craiova 2  17  8 1 8 45-40  25
  6. Gilortul Tg. Cărbunești  17 7 1 9  32-42  22
  7. Lupac  17  6 3 8  30-35  21
  8. Jiul Petroșani  17  6 2 9  29-34  20
  9. U Craiova 1948 2  17  3 2 12  22-57  11
  10. Turceni  17  1 2 14  15-67  5

SERIA 8 – Runda 17

Ineu – Avântul Periam 0-2 (0-1)// A marcat: Olteanu (40), Baranyi (57)

Peciu Nou – Șoimii Lipova 4-2 (1-0)// Au marcat: Enciu (24, 68), Giuricici (58), Mera (72) – C. Dinu (77, 80)

Phoenix Buziaș – Socodor 6-3 (3-1)// Au marcat: C. Grancea (12), D. Savu (13, 37), Românu (56, 83), Chistrugă (60) – P. Nicolescu (44 – autogol), A. Ciornei (52), Mercioiu (70 – penalty)

Progresul Pecica – Politehnica Timișoara 0-1

Teuz Cernei – FC Bihor 0-2

SERIA 8 – CLASAMENT

  1. FC Bihor  17 13 4 0  49-12  43 puncte
  2. Poli Timișoara  17  11 3 3  39-14  36
  3. Peciu Nou  17  11 3 3  37-19  36
  4. Progresul Pecica  17  9 4 4  36-22  31
  5. Phoenix Buziaș  17  8 5 4  32-25  29
  6. Șoimii Lipova  17  7 2 8  29-37  23
  7. Avântul Periam  17  5 1 11  23-38  16
  8. Teuz Cermei  17  3 3 11  15-30  12
  9. Socodor  17  2 2 13  13-45  8
  10. Ineu  17  1 3 13  13-43  6

SERIA 9 – Runda 17

Gloria Bistrița – Târgu Mureș 1-0 (0-0)// A marcat: V. Mihai (75)

Viitorul Cluj – Univ. din Alba Iulia 0-3 (0-0)// Au marcat: Târsa (49), Niakate (74), Pîntea (81)

Industria Galda – ACS Mediaș 1-3

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin 2-1

Unirea Ungheni – Metalurgistul Cugir 2-0

SERIA 9 – CLASAMENT

  1. Gloria 2018 Bistrița  17  12 4 1  36-12  40 puncte
  2. ACS Mediaș  17  10 4 3  21-10  34
  3. Unirea Ungheni  17  9 3 5 30-16  30
  4. Univ Alba Iulia  17  8 4 5  29-15  28
  5. Unirea Alba-Iulia  17  8 4 5  27-24  28
  6. Tg. Mureș  17  7 3 7  30-26  24
  7. Metalurgistul Cugir  17  7 2 8  24-32  23
  8. Avântul Reghin  17  2 6 9  18-27  12
  9. Industria Galda  17  1 6 10  20-45  9
  10. Viitorul Cluj  17  1 4 12  10-37  7

SERIA 10 – Runda 17

Minerul Ocna Dej – CSM Olimpia Satu Mare 0-5

Sănătatea Cluj – Sighetu Marmației 2-1 (2-0)// Au marcat: Vescan (2), A. Oltean (32) – E. Mensah (59 – penalty)

Zalău – SC Olimpia MCMXXI 3-2 (1-0)// Au marcat: Nikolic (4), Mare (64), Pătraș (66) –

Sântandrei – Minaur Baia Mare 3-0

Victoria Carei – Lotus Băile Felix 1-1

SERIA 10 – CLASAMENT

  1. Zalău  17  12 4 1   32-13  40 puncte
  2. CS Olimpia SM  17  9 5 3  30-18  32
  3. Sântandrei  17  8 3 6  28-16  27
  4. Sighetu Marmației  17  7 3 7  27-25  24
  5. Lotus Băile Felix  17  6 6 5  17-17  24
  6. Victoria Carei  17  7 3 7  22-28  24
  7. Sănătatea Cluj  17  5 3 9  21-26  18
  8. Min. Ocna Dej  17  3 8 6  20-22  17
  9. SC Olimpia MCMXXI  17  4 4 9  21-38  16
  10. Minaur Baia Mare  17  2 5 10  16-31  11
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro

Advertisement

More in Fotbal Intern