Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3 – Play-off/Play-out// Runda a 2-a programează câteva meciuri de impact în cele 10 serii. Programul etapei+clasamentele

Un număr de 18 partide sunt programate vineri, 5 aprilie, în etapa a doua, eșalonul trei al fotbalului românesc. Partida U Craiova 1948 2 – Lupac (Seria 7 – play-out) va începe la ora 14.00. Celelalte 16 jocuri sunt programate de la ora 17.00, ora oficială de începere.

Seria 1

Play-off: Bucovina Rădăuți, CSM Bacău, Știința Miroslava, FC Bacău 

Runda 2

FC Bacău – Știința Miroslava// 05.04, ora 17.00

Bucovina Rădăuți – CSM Bacău// 06.04, ora 17.00

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-off

  1. Bucovina  1  1 0 0  1-0  35 puncte
  2. CSM Bacău  1  0 1 0  0-0  32 
  3. Știința Miroslava  1  0 1 0  0-0  29
  4. FCM Bacău  1  0 0 1  0-1  24

foto// facebook – fotbalclubbacau

Play-out: CSM Vaslui, Şomuz Fălticeni, Aerostar Bacău, Rapid Brodoc

Runda 2

CSM Vaslui – Șomuz// 06.04, ora 17.00

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Vaslui  0  0 0 0  21
  2. Șomuz Fălticeni  0  0 0 0  20
  3. Aerostar Bacău  1  1 0 0 2-0 18
  4. Brodoc  1  0 0 1  0-2  14

Seria 2

Play-off: Metalul Buzău, CSM Focșani, Sporting Lieşti, Unirea Braniştea

Runda 2

Metalul Buzău – CSM Focșani// 06.04, ora 17.00

Unirea Braniștea – Sporting Liești// 06.04, ora 17.00

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-off

  1. Metalul Buzău  1  1 0 0  4-2  52 puncte
  2. CSM Focșani  1  1 0 0  5-0  45
  3. Sporting Liești  1  0 0 1  0-5  35
  4. Unirea Braniștea 1  0 0 1  2-4  30

Play-out: CSM Râmnicu Sărat, Dacia Unirea Brăila, ACS Hamangia Baia, Voinţa Limpeziş, Viitorul Ianca, Viitorul Şuţeşti.  

Runda 2

CSM Râmnicu Sărat – Dacia Unirea Brăila// 05.04, 17.00

Șuțești – Voința Limpezis// 06.04, ora 17.00

Viitorul Ianca – Hamangia Baia// 06.04, ora 17.00

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Rm. Sărat  1  0 0 0  3-1  32
  2. Dacia Brăila  1  0 1 0  1-1  23
  3. Hamangia Baia  1  1 0 0  3-2  22
  4. Viitorul Ianca 1  0 1 0  1-1  15
  5. Voința Limpeziș  1  0 0 1  2-3  15
  6. Șuțești 1  0 0 1  1-3  7

Seria 3

Play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea, LPS HD Clinceni

Runda 2

CS Afumați – Dunărea Călărași// 06.04, ora 17.00

LPS HD Clinceni – Agricola Borcea// 06.04, ora 17.00

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Afumați  1  1 0 0  4-0  48 puncte
  2. Dunărea Călărași  1  0 0 1  0-2  41
  3. Agricola Borcea  1  1 0 0  2-0  37
  4. LPS Clinceni  1  0 0 1  0-4  32

Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari 2, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă

Runda 2

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu// 06.04, ora 17.00

Progresul Fundulea – Axiopolis Ceranvodă// 06.04, ora 17.00

Recolta Gh. Doja – Gloria Băneasa// 06.04, ora 17.00

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-out

  1. Recolta Gh. Doja  1  1  0 0  4-0  27
  2. Gloria Băneasa  0  0 0 0  20
  3. Axiopolis  1  1 0 0  3-1  19
  4. Înainte Modelu  1  0 0 1  1-3   16
  5. Progresul Fundulea  1  0 0 1  0-1  15
  6. FC Voluntari 2  1  0 0 1  0-4  14

Seria 4

Play-off: CS Dinamo Bucureşti, CS Blejoi, SC Popeşti Leordeni, Dunărea Giurgiu

Runda 2

CS Dinamo București – CS Popești Leordeni// 05.04, ora 17.00

Dunărea Giurgiu – CS Blejoi// 06.04, ora 17.00

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Dinamo  1  1 0 0  2-0  44 puncte
  2. Popești Leordeni  1  0 0 1  0-2  37
  3. CS Blejoi  1  1 0 0  2-0  36
  4. Dunărea Giurgiu  1  0 0 1  0-2  29

Play-out: CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Aro Muscelul Câmpulung Muscel, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Flacăra Moreni

Runda 2

FC Pucioasa – Flacăra Moreni// 05.04, ora 17.00

Păulești – ARO Muscel// 06.04, ora 17.00

Tricolorul Breaza – CSO Plopeni// 06.04, ora 17.00

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-out

  1. FC Pucioasa  1  1 0 0  1-0  28 puncte
  2. CSO Plopeni  1  1 0 0  2-0  24
  3. Flăcara Moreni  1  0 0 1  0-2  21
  4. Tricolorul Breaza  1  1 0 0  2-0  19
  5. ARO Muscel  1  0 0 1  0-2  16
  6. Păulești  1  0 0 1  0-1  10

Seria 5

Play-off: AFC Câmpulung Muscel, Olimpic Zărneşti, Olimpic Cetate Râşnov, Kids Tâmpa Braşov

Runda 2:

Kids Tâmpa Brașov – Cetate Râșnov// 05.04, ora 17.00

Câmpulung – Olimpic Zărnești// 06.04, ora 17.00

SERIA 5 – CLASAMENT Play-off

  1. Câmpulung  1  1 0 0  2-1  45 puncte
  2. Olimpic Zărnești  1  1 0 0  4-3   43
  3. Cetate Râșnov  1  0 0 1  3-4  37
  4. Kids Tampa  1  0 0 1  1-2  33

foto// facebook – csolimpiccetaterasnov

Play-out: AFC Odorheiu SecuiescSR Braşov, Ciucaş Tărlungeni, Viitorul Curiţa, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, KSE Târgu Secuiesc

Runda 2:

Odorheiu Secuiesc – Târgu Secuiesc// 05.04, ora 17.00

SR Brașov – V. Curița// 06.04, ora 17.00

Unirea Tărlungeni – Sepsi Sf. Gheorghe 2// 06.04, ora 17.00

SERIA 5 – CLASAMENT Play-out

  1. Odorheiu Secuiesc  1  1 0 0  3-1  32
  2. Tg. Secuiesc  1  1 0 0  3-0 22
  3. V. Curita  1  1 0 0  2-0  19
  4. Sepsi II  1  0 0 1  0-2  16
  5. Unirea Tărlungeni  1  0 0 1  0-3  12
  6. SR Brașov  1  0 0 1  1-3  7

Seria 6

Play-off: Cetatea Turnu Măgurele, SCM Râmnicu Vâlcea, Viitorul Dăeşti, Vediţa Coloneşti

Runda 2:

Cetatea Turnu Măgurele – Râmnicu Vâlcea// 05.04, ora 17.00

Viitorul Dăești – Vedița Colonești// 06.04, ora 17.00

SERIA 6 – CLASAMENT Play-off

  1. Cetate Tr. Măgurele  1  1 0 0  2-0  40 puncte
  2. Rm. Vâlcea  1  0 1 0  1-1  36
  3. Vedița Colonești  1  0 1 0  1-1  34
  4. Viitorul Dăești  1  0 0 1  0-2  32

Play-out: Cozia Călimăneşti, Petrolul Potcoava, Unirea Bascov, ACS Oltul Curtişoara, Sporting Roșiori, Flacăra Horezu

Runda 2:

Flacăra Horezu – Sporting Roșiori// 05.04, ora 17.00

Călimănești – Curtișoara// 06.04, ora 17.00

Petrolul Potcoava – Unirea Bascov// 06.04, ora 17.00

SERIA 6 – CLASAMENT Play-out

  1. Flacăra Horezu  1  1 0 0  2-0  29
  2. Sporting Roșiori  1  1 0 0  3-1  27
  3. Unirea Bascov  1  1 0 0  3-1  23
  4. Curțișoara  1  0 0 1  1-3  19
  5. Petrolul Potcoava  1  0 0 1  1-3  16
  6. Călimănești  1  0 0 1  0-2  9

Seria 7

Play-off: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, CSM Deva, ACSO Filiaşi, Viitorul Şimian

Runda 2:

Ghiroda și Giarmata Vii – ACSO Filiași// 05.04, ora 17.00

CSM Deva – Viitorul Simian// 06.04, ora 17.00

SERIA 7 – CLASAMENT Play-off

  1. Ghiroda&Giarmata Vii 1  0 1 0  0-0  41 puncte
  2. CSO Filiași  1  0 0 1  38
  3. Viitorul Simian  1  1 0 0  4-0  37
  4. CSM Deva  1  0 1 0  0-0  35

Play-out: CSO Turceni, FCU Craiova FC 2, Voinţa Lupac, Jiul Petroşani, Gilortul Târgu Cărbuneşti, Universitatea Craiova 2

Runda 2:

U Craiova 1948 2 – Lupac// 05.04, ora 14.00

CS U Craiova 2 – Gilortul Tg. Cărbunești// 06.04, ora 17.00

Turceni – Jiul Petroșani// 06.04, ora 17.00

SERIA 7 – CLASAMENT Play-out

  1. CS U Craiova 2  1  1 0 0  3-1  31
  2. Gilortul Tg. Cărbunești  1  1 0 0  2-1 28
  3. Lupac  1  1 0 0  5-1  24
  4. Jiul Petroșani  1  0 0 0  1-5  20
  5. U Craiova 1948 2  1  0 1 0  1-2  11
  6. Turceni  1  0 1 0  1-3  5

Seria 8

Play-off: FC Bihor Oradea, SSU Politehnica Timișoara, CSC Peciu Nou, Phoenix Buziaş

Runda 2:

Phoenix Buziaș – Peciu Nou// 05.04, ora 17.00

FC Bihor – Politehnica Timișoara// 06.04, ora 17.00

Foto – Paul Sebo// Leczki Józsi// facebook – politehnicatimisoara
SERIA 8 – CLASAMENT Play-off

  1. FC Bihor  1  1 0 0  4-1  49 puncte
  2. Poli Timișoara  1  1 0 0  2-1  42
  3. Peciu Nou  1  0 0 1  1-2  36
  4. Phoenix Buziaș  1  0 0 1  1-4  32

Play-out: Progresul Pecica , ACB Ineu, CS Socodor, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova

Runda 2:

Ineu – Teuz Cermei// 05.04, ora 17.00

Progresul Pecica – Șoimii Lipova// 06.04, ora 17.00

Socodor – Avântul Periam// 06.04, ora 17.00

SERIA 8 – CLASAMENT Play-out

  1. Progresul Pecica  1  1 0 0  1-0  34
  2. Șoimii Lipova  1  1 0 0  1-0  26
  3. Avântul Periam  1  1 0 0  2-0  22
  4. Teuz Cermei  1  0 0 1  0-2  12
  5. Socodor  1  0 0 1  0-1  11
  6. Ineu    1  0 0 1  0-1  6

Seria 9

Play-off: Gloria Bistriţa Năsăud, ACS Mediaș, Unirea Ungheni , CS Universitar din Alba Iulia 

Runda 2:

Gloria 2018 Bistrița – ACS Mediaș// 05.04, ora 17.00

Univ. din Alba Iulia – Unirea Ungheni// 06.04, ora 17.00

SERIA 9 – CLASAMENT Play-off

  1. Gloria 2018 Bistrița  1  1 0 0  3-0  43 puncte
  2. Unirea Ungheni  1  1 0 0  1-2  36
  3. ACS Mediaș  1  0 0 1  1-2  34
  4. Univ Alba Iulia  1  0 0 1  0-3  31

Play-out: Unirea Alba Iulia, Viitorul Cluj, Industria Galda, Avântul Reghin, ACS Târgu Mureş, Metalurgistul Cugir

Runda 2:

Viitorul Cluj – Avântul Reghin// 05.04, ora 17.00

Industria Galda – Metalurgistul Cugir// 06.04, ora 17.00

Unirea Alba Iulia – Târgu Mureș// 06.04, ora 17.00

SERIA 9 – CLASAMENT Play-out

  1. Unirea Alba-Iulia  1  1 0 0  3-1  32
  2. Tg. Mureș  1  1 0 0  2-0  28
  3. Metalurgistul Cugir  1  0 1 0  2-2  25
  4. Avântul Reghin  1  0 1 0  2-2  16
  5. Industria Galda  1  0 0 1  0-2  10
  6. Viitorul Cluj  1  0 0 1  1-3  7

Seria 10

Play-off: SCM Zalău, CSM Olimpia Satu Mare, Crişul Sântandrei, CSM Sighetu Marmaţiei

Runda 2

Zalău – CSM Olimpia Satu Mare// 05.04, ora 17.00

Sighetu Marmației – Sântandrei// 06.04, ora 17.00

SERIA 10 – CLASAMENT Play-off

  1. Zalău  1  0 1 0  0-0  42 puncte
  2. CS Olimpia SM  1  0 0 0  1-2  33
  3. Sântandrei  1  1 0 0  2-1  31
  4. Sighetu Marmației  1  0 1 0  0-0  28

Play-out: Lotus Băile Felix, Victoria Carei, Minaur Baia Mare, Sănătatea Cluj, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Minerul Ocna Dej

Runda 2

Lotus Băile Felix – Victoria Carei// 05.04, ora 17.00

Minerul Ocna Dej – Sănătatea Cluj// 05.04, ora 17.00

Minaur Baia Mare – Olimpia MCMXXI Satu Mare// 06.04, ora 17.00

SERIA 10 – CLASAMENT Play-out

  1. Lotus Băile Felix  1  0 1 0  2-2  28
  2. Victoria Carei  1  0 0 1  1-2  24
  3. Min. Ocna Dej  1  1 0 0  2-1  20
  4. Sănătatea Cluj  1  0 1 0  1-1  19
  5. SC Olimpia MCMXXI  1  0 1 0  1-1  18
  6. Minaur Baia Mare  1  0 1 0  2-2  15
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro// LIKE la pagină/publicație!

De citit și:

Liga 3// Rezultatele primei etape play-off/play-out/ 4 penalty-uri și 7 goluri la Zărnești! Vezi și clasamentele!

 

 

 

 

 

 

More in Fotbal Intern