Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Rezultatele primei etape play-off/play-out/ 4 penalty-uri și 7 goluri la Zărnești! Vezi și clasamentele!

Start în play-off-ul și play-out-ul Ligii 3. Un număr de 22 de partide au fost programate vineri, 29 martie, 8 în cadrul play-off-ului, iar 14 în play-out.

Cu excepția partidei de la Turnu Măgurele, programată de la ora 17.00, între Cetatea și Viitorul Dăești (seria 6 – play-off), celelalte au început la ora 15.00. 

ACS Mediaș pierde, din nou, în fața Unirii Ungheni, echipă antrenată de Florentin Petre. Meci cu 4 penaly-uri și 7 goluri la Zărnești, în întîlnirea Olimpia vs Cetate Râșnov.  CSO Filiași este învinsă pe propriul teren de Viitorul Șimian, scor 0-4, iar Dunărea Călărași de Agricola Borcea, scor 0-2.

CS Peciu Nou pierde la Timișoara, în fața Politehnicii, scor 1-2, în minutul 90+3, dintr-un penalty transformat de Bocșan.

REZULTATE – CLASAMENTE:

Seria 1

Play-off: Bucovina Rădăuți, CSM Bacău, Știința Miroslava, FC Bacău 

Runda 1

Bucovina Rădăuți – FCM Bacău 1-0 (1-0)// A marcat: Netbai (39)

CSM Bacău – Știința Miroslava 0-0

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-off

  1. Bucovina  1  1 0 0  1-0  35 puncte
  2. CSM Bacău  1  0 1 0  0-0  32 
  3. Știința Miroslava  1  0 1 0  0-0  29
  4. FCM Bacău  1  0 0 1  0-1  24

Play-out: CSM Vaslui, Şomuz Fălticeni, Aerostar Bacău, Rapid Brodoc

Runda 1

Aerostar Bacău – Rapid Brodoc 2-0 (0-0)// Au marcat: Ponea (49 – autogol), Dobre (68 – penalty)

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Vaslui  0  0 0 0  21
  2. Șomuz Fălticeni  0  0 0 0  20
  3. Aerostar Bacău  1  1 0 0 2-0 18
  4. Brodoc  1  0 0 1  0-2  14

Seria 2

Play-off: Metalul Buzău, CSM Focșani, Sporting Lieşti, Unirea Braniştea

Runda 1:

CSM Focșani – Sporting Liești 5-0 (1-0)// Au marcat: Enache (32, 62), Tchassem (46), Toba (89), dănăilă (90+2)

Metalul Buzău – Unirea Braniștea 4-2 (2-1)// Au marcat: Tudorică (15), Moldovan (45, 62), Tudor (88) – Andrei (11), Răducan (78)

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-off

  1. Metalul Buzău  1  1 0 0  4-2  52 puncte
  2. CSM Focșani  1  1 0 0  5-0  45
  3. Sporting Liești  1  0 0 1  0-5  35
  4. Unirea Braniștea 1  0 0 1  2-4  30

Play-out: CSM Râmnicu Sărat, Dacia Unirea Brăila, ACS Hamangia Baia, Voinţa Limpeziş, Viitorul Ianca, Viitorul Şuţeşti.  

Runda 1:

CSM Râmnicu Sărat – Șuțești  3-1 (2-0)// Au marcat: Mateiciuc (7), F. Alexandru (25), Ioniță (86) – 

Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 1-1 (0-0)// Au marcat: Koko (87 – penalty) – M. Coman (56)

Hamangia Baia – Voința Limpeziș 3-2

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Rm. Sărat  1  0 0 0  3-1  32
  2. Dacia Brăila  1  0 1 0  1-1  23
  3. Hamangia Baia  1  1 0 0  3-2  22
  4. Viitorul Ianca 1  0 1 0  1-1  15
  5. Voința Limpeziș  1  0 0 1  2-3  15
  6. Șuțești 1  0 0 1  1-3  7

Seria 3

Play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea, LPS HD Clinceni

Runda 1:

Dunărea Călărași – Agricola Borcea 0-2 (0-0)// Au marcat: Militaru (55), Călințaru (57)

CS Afumați – LPS HD Clinceni 4-0 (2-0)// Au marcat: Stancu (11), Burlacu (23), Iamandache (75), Ionică (88)

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Afumați  1  1 0 0  4-0  48 puncte
  2. Dunărea Călărași  1  0 0 1  0-2  41
  3. Agricola Borcea  1  1 0 0  2-0  37
  4. LPS Clinceni  1  0 0 1  0-4  32

Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari 2, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă

Runda 1:

Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu 3-1 (2-0)// Au marcat: Ursache (12, 29), Carabela (70) –

Gloria Băneasa – Progresul Fundulea 1-0

Recolta Gh. Doja – FC Voluntari 2 4-0 (1-0)// Au marcat:  Răduca (12), Drăgan (67), Radu (89, 90+4)

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-out

  1. Recolta Gh. Doja  1  1  0 0  4-0  27
  2. Gloria Băneasa  0  0 0 0  20
  3. Axiopolis  1  1 0 0  3-1  19
  4. Înainte Modelu  1  0 0 1  1-3   16
  5. Progresul Fundulea  1  0 0 1  0-1  15
  6. FC Voluntari 2  1  0 0 1  0-4  14

Seria 4

Play-off: CS Dinamo Bucureşti, CS Blejoi, SC Popeşti Leordeni, Dunărea Giurgiu

Runda 1:

CS Dinamo – Dunărea Giurgiu  2-0 (0-0)// Au marcat: Zătreanu (60), Juncănaru (90+3)

Popești Leordeni – CS Blejoi  0-2 (0-0)// Au marcat: R. Tudor (58, 78)

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Dinamo  1  1 0 0  2-0  44 puncte
  2. Popești Leordeni  1  0 0 1  0-2  37
  3. CS Blejoi  1  1 0 0  2-0  36
  4. Dunărea Giurgiu  1  0 0 1  0-2  29

Play-out: CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Aro Muscelul Câmpulung Muscel, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Flacăra Moreni

Runda 1:

FC Pucioasa – Păulești 1-0 (0-0)// A marcat: Ioniță (48)

CSO Plopeni – ARO Muscel 2-0 (0-0)// Au marcat: Minea (62 – penalty), Simionescu (87)

Flacăra Moreni – Tricolorul Breaza 0-2 (0-0)// Au marcat:  Nedelcu 75), Dumitrache (90+4)

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-out

  1. FC Pucioasa  1  1 0 0  1-0  28 puncte
  2. CSO Plopeni  1  1 0 0  2-0  24
  3. Flăcara Moreni  1  0 0 1  0-2  21
  4. Tricolorul Breaza  1  1 0 0  2-0  19
  5. ARO Muscel  1  0 0 1  0-2  16
  6. Păulești  1  0 0 1  0-1  10

Seria 5

Play-off: AFC Câmpulung Muscel, Olimpic Zărneşti, Olimpic Cetate Râşnov, Kids Tâmpa Braşov

Runda 1:

AFC Câmpulung – Kids Tâmpa Brașov 2-1 (1-0)// Au marcat: Dumitrescu (18), Stănici (85) – A. Moldovan (56)

Olimpic Zărnești – Cetate Râșnov 4-3 (3-0)// Au marcat: Marinescu (11, 86), Gavrilă (28 – penalty), Berloiu (33 – penalty) – Ghiță (58), Drugă (77 – penalty), Ivan (90+3 – penalty)

SERIA 5 – CLASAMENT Play-off

  1. Câmpulung  1  1 0 0  2-1  45 puncte
  2. Olimpic Zărnești  1  1 0 0  4-3   43
  3. Cetate Râșnov  1  0 0 1  3-4  37
  4. Kids Tampa  1  0 0 1  1-2  33

 Play-out: AFC Odorheiu SecuiescSR Braşov, Ciucaş Tărlungeni, Viitorul Curiţa, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, KSE Târgu Secuiesc

Runda 1:

Odorheiu Secuiesc – SR Brașov  3-1 (2-0)

Sepsi Sf. Gheorghe 2 – V. Curita 0-2 (0-1)

Tg. Secuiesc – Unirea Tărlungeni 3-0

SERIA 5 – CLASAMENT Play-out

  1. Odorheiu Secuiesc  1  1 0 0  3-1  32
  2. Tg. Secuiesc  1  1 0 0  3-0 22
  3. V. Curita  1  1 0 0  2-0  19
  4. Sepsi II  1  0 0 1  0-2  16
  5. Unirea Tărlungeni  1  0 0 1  0-3  12
  6. SR Brașov  1  0 0 1  1-3  7

Seria 6

Play-off: Cetatea Turnu Măgurele, SCM Râmnicu Vâlcea, Viitorul Dăeşti, Vediţa Coloneşti

foto// facebook – scmrmvl

Runda 1:

Râmnicu Vâlcea – Vedița Colonești  1-1 (1-1)// Au marcat:  Neagu (45+2) – Bessong (27)

Cetatea Tr. Măgurele – Viitorul Dăești 2-0 (2-0)// Au marcat: Dane (7), Ciocoteală (32)

SERIA 6 – CLASAMENT Play-off

  1. Cetate Tr. Măgurele  1  1 0 0  2-0  40 puncte
  2. Rm. Vâlcea  1  0 1 0  1-1  36
  3. Vedița Colonești  1  0 1 0  1-1  34
  4. Viitorul Dăești  1  0 0 1  0-2  32

Play-out: Cozia Călimăneşti, Petrolul Potcoava, Unirea Bascov, ACS Oltul Curtişoara, Sporting Roșiori, Flacăra Horezu

Runda 1:

Sporting Roșiori – Petrolul Potcoava  3-1

Unirea Bascov – Curțișoara 3-1 (2-1)// Au marcat: A. Ionică (35 – penalty), Bodea (45), G. Tănase (75) – Jianu (24)

Flacăra Horezu – Călimănești 2-0

SERIA 6 – CLASAMENT Play-out

  1. Flacăra Horezu  1  1 0 0  2-0  29
  2. Sporting Roșiori  1  1 0 0  3-1  27
  3. Unirea Bascov  1  1 0 0  3-1  23
  4. Curțișoara  1  0 0 1  1-3  19
  5. Petrolul Potcoava  1  0 0 1  1-3  16
  6. Călimănești  1  0 0 1  0-2  9

Seria 7

Play-off: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, CSM Deva, ACSO Filiaşi, Viitorul Şimian

Runda 1:

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Deva 0-0

CSO Filiași – Viitorul Șimian 0-4

SERIA 7 – CLASAMENT Play-off

  1. Ghiroda&Giarmata Vii 1  0 1 0  0-0  41 puncte
  2. CSO Filiași  1  0 0 1  38
  3. Viitorul Simian  1  1 0 0  4-0  37
  4. CSM Deva  1  0 1 0  0-0  35

Play-out: CSO Turceni, FCU Craiova FC 2, Voinţa Lupac, Jiul Petroşani, Gilortul Târgu Cărbuneşti, Universitatea Craiova 2

Runda 1:

CS U Craiova 2 – Turceni 3-1 (1-1)// Au marcat: Lăpădătescu (40), Vancea (76), Chifa (86) – Adenji (24)

Gilortul Tg. Cărbunești – U Craiova 1948 2  2-1 (0-0)// Au marcat: Gâlcescu (90+1, 90+6) – Stăncălie (54)

Lupac – Jiul Petroșani 5-1

SERIA 7 – CLASAMENT Play-out

  1. CS U Craiova 2  1  1 0 0  3-1  31
  2. Gilortul Tg. Cărbunești  1  1 0 0  2-1 28
  3. Lupac  1  1 0 0  5-1  24
  4. Jiul Petroșani  1  0 0 0  1-5  20
  5. U Craiova 1948 2  1  0 1 0  1-2  11
  6. Turceni  1  0 1 0  1-3  5

Seria 8

Play-off: FC Bihor Oradea, SSU Politehnica Timișoara, CSC Peciu Nou, Phoenix Buziaş

Runda 1:

FC Bihor – Phoenix Buziaș 4-1 (1-0)// Au marcat: Băican (8), Chitaș (58), Gunie (67), Jurj (70) – Bobocea (87)

Politehnica Timișoara – Peciu Nou 2-1 (1-1)// Au marcat: Curescu (38), Bocșan (90+3 – penalty) – D. Bud (34)

SERIA 8 – CLASAMENT Play-off

  1. FC Bihor  1  1 0 0  4-1  49 puncte
  2. Poli Timișoara  1  1 0 0  2-1  42
  3. Peciu Nou  1  0 0 1  1-2  36
  4. Phoenix Buziaș  1  0 0 1  1-4  32

Play-out: Progresul Pecica , ACB Ineu, CS Socodor, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova

Runda 1:

Avântul Periam – Teuz Cermei 2-0 (1-0)// Au marcat: Baranyi (32), (90+3)

Progresul Pecica – Ineu 1-0 (1-0)// A marcat: I. Pop (34)

Șoimii Lipova – Socodor 1-0 (1-0)// Au marcat: C. Dinu (30 – penalty)

SERIA 8 – CLASAMENT Play-out

  1. Progresul Pecica  1  1 0 0  1-0  34
  2. Șoimii Lipova  1  1 0 0  1-0  26
  3. Avântul Periam  1  1 0 0  2-0  22
  4. Teuz Cermei  1  0 0 1  0-2  12
  5. Socodor  1  0 0 1  0-1  11
  6. Ineu    1  0 0 1  0-1  6

Seria 9

Play-off: Gloria Bistriţa Năsăud, ACS Mediaș, Unirea Ungheni , CS Universitar din Alba Iulia 

Runda 1:

Gloria 2018 Bistrița – Univ Alba Iulia 3-0 (2-0)// Au marcat: C. Ionică (11), Mihalcea (20 – penalty), V. Mihai (75 – penalty)

ACS Mediaș – Unirea Ungheni 1-2

SERIA 9 – CLASAMENT Play-off

  1. Gloria 2018 Bistrița  1  1 0 0  3-0  43 puncte
  2. Unirea Ungheni  1  1 0 0  1-2  36
  3. ACS Mediaș  1  0 0 1  1-2  34
  4. Univ Alba Iulia  1  0 0 1  0-3  31

Play-out: Unirea Alba Iulia, Viitorul Cluj, Industria Galda, Avântul Reghin, ACS Târgu Mureş, Metalurgistul Cugir

Runda 1:

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin  2-2 (1-0)// Au marcat: Hăprianu (28), Cîrloanță (55) – Suciu (53), Ghiță (71)

Târgu Mureș – Industria Galda  2-0 (0-0)// Au marcat: Gliga (58), Iepure (90)

Unirea Alba Iulia – Viitorul Cluj 3-1 (1-1)// Au marcat: Fetița (40, 70), Roșu (90+3) – Podea (3-0)

SERIA 9 – CLASAMENT Play-out

  1. Unirea Alba-Iulia  1  1 0 0  3-1  32
  2. Tg. Mureș  1  1 0 0  2-0  28
  3. Metalurgistul Cugir  1  0 1 0  2-2  25
  4. Avântul Reghin  1  0 1 0  2-2  16
  5. Industria Galda  1  0 0 1  0-2  10
  6. Viitorul Cluj  1  0 0 1  1-3  7

Seria 10

Play-off: SCM Zalău, CSM Olimpia Satu Mare, Crişul Sântandrei, CSM Sighetu Marmaţiei

Runda 1:

SCM Zalău – Sighetu Marmației  0-0

CSM Olimpia Satu Mare – Sântandrei 1-2

SERIA 10 – CLASAMENT Play-off

  1. Zalău  1  0 1 0  0-0  42 puncte
  2. CS Olimpia SM  1  0 0 0  1-2  33
  3. Sântandrei  1  1 0 0  2-1  31
  4. Sighetu Marmației  1  0 1 0  0-0  28

Play-out: Lotus Băile Felix, Victoria Carei, Minaur Baia Mare, Sănătatea Cluj, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Minerul Ocna Dej

Runda 1:

Lotus Băile Felix – Minaur Baia Mare 2-2 (0-1)// Au marcat: Negru (65), Blăgea (76) – Stănescu (28), Vitan (50)

Sănătatea Cluj – Olimpia MCMXXI Satu Mare 1-1 (1-0)// Au marcat: Oltean (33 – penalty) – Feier (50)

Victoria Carei – Min. Ocna Dej 1-2 (1-1)// Au marcat: Haiduc (2) – Roșca (26 – penalty), Jeler (42)

SERIA 10 – CLASAMENT Play-out

  1. Lotus Băile Felix  1  0 1 0  2-2  28
  2. Victoria Carei  1  0 0 1  1-2  24
  3. Min. Ocna Dej  1  1 0 0  2-1  20
  4. Sănătatea Cluj  1  0 1 0  1-1  19
  5. SC Olimpia MCMXXI  1  0 1 0  1-1  18
  6. Minaur Baia Mare  1  0 1 0  2-2  15
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro// LIKE la pagină/publicație!

 

More in Fotbal Intern