Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2// Program Runda 15-a + Clasament// Ultima etapă din 2023. Cele 3 meciuri de mâine sunt transmise la TV!

Concordia Chiajna și Unirea Slobozia au terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată ieri, marți 28 noiembrie, în cadrul rundei a 14-a. Cu punctul obținut la Chiajna, Unirea Slobozia a egalat-o la puncte, 28, pe Corvinul Hunedoara și staționează pe locul 3, iar Concordia termină etapa pe locul 8.

Mâine, joi 30 noiembrie, începe runda a 15-a, ultima din 2023. Sunt programate trei partide (!), toate transmise live la TV, prima fiind CSC Șelimbăr 1599 vs CSM Reșița, de la ora 14.00. Jocul se dispută la Sibiu, pe stadionul Municipal.

De la 17:30 avem unul dintre cele mai interesante partide ale sfârșitului de an, duelul dintre CSA Steaua și Corvinul Hunedoara! Ziua se încheie cu partida dintre Campionii FC Argeș și CSC Dumbrăvița, de la ora 20:00.

Vineri, 1 decembrie, de la ora 14:30, este programat meciul dintre Gloria Buzău și AFK Csikszereda.

Ultimele partide din acest an vor avea loc în weekend, pe 2 decembrie fiind programate 5 meciuri, duelul Unirea Slobozia – Ceahlăul Piatra Neamț, programat la 11:30, fiind transmis live la TV.

Ultimul meci din 2023 este programat duminică, 3 decembrie, între Chindia Târgoviște și Concordia Chiajna, de la 11:30, transmis live la TV.

Programul Rundei a 15-a:

Joi, 30 noiembrie

Ora 14:00

CSC 1599 Șelimbăr – CSM Reșița – LIVE TV

foto// facebook – CSC1599Selimbar

Ora 17:30

CSA Steaua – Corvinul Hunedoara – LIVE TV

Ora 20:00

Campionii FC Argeș – CSC Dumbrăvița – LIVE TV

Vineri, 1 decembrie

Ora 14:30

Gloria Buzău – AFK Csikszereda – LIVE TV

 

Sâmbătă, 2 decembrie

Ora 11:00

Metaloglobus București – CS Tunari

FC Unirea Dej – CS Mioveni

CSM Alexandria – Viitorul Pandurii

CSM Slatina – Progresul Spartac

Ora 11:30

Unirea Slobozia – Ceahlăul Piatra Neamț – LIVE TV

Duminică, 3 decembrie

Ora 11:30

Chindia Târgoviște – Concordia Chiajna – LIVE TV

CLASAMENT

1. CSC Șelimbăr  14  9 4 1  15-6  31

2. Corvinul  14  8 4 2  22-11  28

3. Unirea Slobozia  14  8 4 2  13-5  28

4. Gloria Buzău  14  7 4 3  19-15  25

5. CS Mioveni  14  6 5 3  15-8  23

6. CSA Steaua  14  5  7 2  29-17  22

7. Ceahlăul  14  6 4 4  21-12  22

8. Concordia Chiajna  14  5 6 3  20-11  21

9. Chindia  14  5 5 4  19-10  20

10. Viitorul Pandurii  14  4 8 2  14-13  20

11. CSC Dumbrăvița  14  4 4 5  16-15  19

12. CSM Reșița  14  5 4 5  21-21  19

13. FK Miercurea-Ciuc  14  5 4 5  11-12  19

14. CSM Slatina  14  4 5 5  13-14  17

15. Metaloglobus  14  4 5 5  12-17  17

16. FC Argeș  14  3 6 5  12-12  15

17. CS Tunari  14  2 5 7  11-26  11

18. Unirea Dej  14  3 1 10  10-27  10

19. CSM Alexandria  14  2 2 10  9-22  8

20. Progresul Spartac  14  0 1 13  8-37  1

More in Fotbal Intern