Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2 Casa// Sezonul ligii secunde se reia peste 7 zile. Vezi programul rundelor 16 și 17 și meciurile selectate pentru televizare

Liga 2 Casa Pariurilor se reia peste o săptămână, pe 22 februarie, cu partida Concordia Chiajna vs Ceahlăul Pitra Neamț, programată în cadrul rundei a 16-a, de la ora 19.30, și va putea fi urmărită pe canalele DigiSport și Prima Sport.

Din actualul sezon regular 2023-2024 au mai rămas de disputat patru etape. Apoi, urmează meciurile din grupele de play-off și play-out, în urma cărora se vor decide promovatele în prima ligă, respectiv retrogradatele în Liga 3.

Federația Română de Fotbal a comunicat programul primelor două runde din 2024, etapele 16 și 17. Vezi programul și  meciuri alese de deținătorii de drepturi TV pentru a fi televizate.

LIGA 2// PROGRAM RUNDA 16-a

Joi, 22 februarie 2024, ora 19:30

Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ – DigiSport, PrimaSport

Sâmbătă, 24 februarie 2024, ora 11:00

CSC Dumbrăviţa – Unirea Slobozia – FRF.tv

Corvinul Hunedoara – CSM Slatina

CSM Reșița – Steaua

CS Mioveni – CSM Alexandria

CS Tunari – Unirea Dej

Sâmbătă, 24 februarie 2024, ora 11:30

Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti – DigiSport, PrimaSport

Duminică, 25 februarie 2024, ora 14:00

Progresul Spartac – Gloria Buzău

Duminică, 25 februarie 2024, ora 17:00

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSC Şelimbăr – DigiSport, PrimaSport

Luni, 26 februarie 2024, ora 17:00

K Miercurea Ciuc – Campionii FC Argeş – DigiSport, PrimaSport

 

CLASAMENT

1. CSC Șelimbăr  15  9 5 1  17-8  32

2. Corvinul  15  9 4 2  23-11  31

3. Unirea Slobozia  15  9 4 2  15-6  31

4. CS Mioveni  15  7 5 3  17-8  26

5. Gloria Buzău  15  7 4 4  19-17  25

6. Viitorul Pandurii  15  5 8 2  15-13  23

7. CSA Steaua  15  5  7 3  29-18  22

8. Concordia 15  5 7 3  21-12  22

9. Ceahlăul  15  6 4 5  22-14  22

10. FK Miercurea-Ciuc  15  6 4 5  13-12  22

11. Chindia  15  5 6 4  20-11  21

12. CSM Reșița  15  5 5 5  23-23  20

13. CSM Slatina  15  5 5 5  14-14  20

14. CSC Dumbrăvița  15  5 4 6  16-17  19

15. FC Argeș  14  4 6 5  14-12  18

16. Metaloglobus  15  4 6 5  15-20  18

17. CS Tunari  15  2 6 7  14-29  12

18. Unirea Dej  15  3 1 11  10-28  10

19. CSM Alexandria  15  2 2 11  9-23  8

20. Progresul Spartac  15  0 1 14  8-38  1

 

LIGA 2// PROGRAM RUNDA 17-a

Vineri, 1 martie 2024, ora 17:00

Gloria Buzău – Corvinul Hunedoara – DigiSport, PrimaSport

Sâmbătă, 2 martie 2024, ora 11:00

Metaloglobus Bucureşti – Concordia Chiajna

Unirea Dej – Chindia Târgovişte

CSM Alexandria – CS Tunari

CSM Slatina – CSM Reșița – FRF.tv

Campionii FC Argeş – Progresul Spartac

Ceahlăul Piatra Neamţ – CSC Dumbrăviţa

Sâmbătă, 2 martie 2024, ora 11:30

Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc – DigiSport, PrimaSport

Duminică, 3 martie 2024, ora 12:00

CSC Şelimbăr – CS Mioveni – DigiSport, PrimaSport

Marți, 5 martie 2024, ora 19:00

Steaua – Viitorul Pandurii Târgu Jiu – DigiSport, PrimaSport

 

More in Fotbal Intern