Dinamo a pierdut al doilea meci din play-off-ul SuperLigii, 0-1 în fața Universității Craiova, înregistrând a 5-a înfrângere la rând. Cele două echipe se vor mai întâlni în acest sezon încă de două ori, prima ciocnire fiind în a doua jumătate a lunii aprilie, în semi-finalele Cupei României Betano.
Zeljko Kopic a apărut la flash-interviul de după partidă extrem de abătut, tehnicianul croat afirmând că lucurile la Dinamo nu arată deloc bine, deși echipa a avut o evoluție bună în prima repriză.
”În prima repriză am jucat cu multă energie, am jucat așa cum am pregătit meciul, dar nu am avut multe ocazii. Nu e ușor să creezi multe ocazii împotriva Craiovei. Am fost buni, am dominat, dar fără să reușim să marcăm. Ne-am pierdut concentrarea și am primit gol.
Am încercat în repriza a doua să facem lucruri diferite, dar nu a fost destul. Nu a fost bine, Craiova a fost echilibrată și nu am găsit drumul corect spre poartă. În ultimii 20 de metri nu am produs nimic.
S-au apărat foarte bine, au încercat pe contraatac și noi am riscat mai mult. Nu e destul ceea ce facem în atac fără jucătorii ofensivi. Nu-l avem pe Karamoko, Pușcaș încă nu a jucat, ne-ar fi ajutat să avem mai multe opțiuni în față. Pentru adversar e ușor să se apere când noi improvizăm în atac.
Nu vreau să mă ascund, când e ceva pozitiv vorbesc și acum trebuie să o fac la fel. Aveam nevoie de ceva în plus în acest meci.

foto – dinamo1948.club
Mentalitatea mea e să nu renunț, dar lucrurile acum nu sunt bune. Trebuie să ne îmbunătățim nivelul. Cea mai mare problemă a noastră e în ultima parte a terenului, trebuie să profităm de ocaziile pe care le avem.”, a spus Zeljko Kopic.
Nicușor Bancu și-a pus „cenușă în cap” la finalul meciului cu Dinamo: „Am meritat să iau roșu”
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Fotbal Intern
/ 3 ore agoOficial// Sepsi a transferat un fundaș dreapta brazilian
Sepsi Sfântu Gheorghe a perfectat transferul fotbalistului brazilian Gustavo Cascardo (29 de ani), ultima...
By Bogdan Badiu -
Din Voleu
/ 6 ore agoOficial// Se retrage fără tam-tam și focuri de artificii
Mihai Stoica – președintele Consiliului de Administrație al FCSB – a declarat că Vlad...
By Ultras24 -
Fotbal Intern
/ 19 ore agoMeciuri amicale – duminică, 21 mai 2026// U Cluj pierde în fața Croației U19!/ Victorii pentru CSU Craiova, UTA și Sepsi
Sepsi Sfântu Gheorghe, revenită în SuperLiga României, a întâlnit în primul amical verii, pe...
-
Fotbal Intern
/ o zi agoOficial// În ultimele 24 de ore, UTA a transferat un fundaș central și un atacant/ CV-ul fundașului e O.K.!
UTA l-a înlocuit pe Florent Poulolo, plecat în această vară la U Cluj, cu...
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila

