Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Se reia fotbalul „mic” – Program Runda a 16-a + Clasamente!

Pe 2 decembrie s-au disputat ultimele partide din cadrul rundei a 15-a Liga 3. Vineri, 8 martie, fotbalul mic își reia activitatea. Sunt programate 13 partide!

Celelalte 35 de partide – din cele 10 serii – se vor disputa sâmbătă, 9 martie. Toate jocurile sunt programate de la ora 15.00.

Trei etape au mai rămas de disputat din sezonul regulat 2023/2024, apoi încep meciurile din play-off, respectiv play-out.

SERIA 1 – Runda 16

Rapid Brodoc – Șomuz Fălticeni// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Bucovina Rădăuți – Aerostar Bacău// 9 martie, ora 15.00

CSM Bacău – Știința Miroslava// 9 martie, ora 15.00

Foresta Suceava – FC Bacău// 9 martie, ora 15.00 (n.red. Șanse mici ca acest meci să se dispute. Foresta a fost depunctată cu 6 puncte și este ca desființată!)

SERIA 1 – CLASAMENT

  1. CSM Bacău  13  8 1 4  19-11  25 puncte
  2. Bucovina  13  6 5 2  21-13  23
  3. Foresta Sv.  13  8 3 2  32-18  21 (penalizată cu 6 puncte)
  4. Știința Miroslava  14 6 1 7  21-21  19
  5. CSM Vaslui  14  4 6 4  22-20  18
  6. FC Bacău  13  4 3 6 18-20  15
  7. Șomuz Fălticeni  14  3 6 5  18-23  15
  8. Aerostar Bacău  13  3 3 7  12-19  12
  9. Brodoc  13 3 2 8  11-26  11
  10. Viitorul Dărăbani exclusă din campionat.

SERIA 2 – Runda 16

Viitorul Ianca – CSM Râmnicu Sărat// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Metalul Buzău – Dacia Unirea Brăila// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Sporting Liești – CSM Focșani// 9 martie, ora 15.00

Unirea Braniștea – Hamangia Baia// 9 martie, ora 15.00

Voința Limpeziș – Șuțești// 9 martie, ora 15.00

SERIA 2 – CLASAMENT

  1. Metalul Buzău  15  13 1 1  46-6  40 puncte
  2. CSM Focșani  15  12 0 3  51-15  36
  3. Sporting Liești  15  8 2 5  28-30  26
  4. CSM Rm. Sărat  15  8 1 6  42-23  25
  5. Unirea Braniștea 15  7 2 6  26-25  23
  6. Dacia Brăila  15  7 1 7  26-23  22
  7. Hamangia Baia  15  6 1 8  23-45  19
  8.  Voința Limpeziș  15  3 3 9  21-40  12
  9. Viitorul Ianca  15 3 2 10  19-32  11
  10. Șuțești  15  1 1 13  12-52  4

SERIA 3 – Runda 16

Înainte Modelu – Recolta Gh. Doja// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Agricola Borcea – Dunărea Călărași// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Axiopolis Cernavodă – Gloria Băneasa// 9 martie, ora 15.00

CS Afumați – LPS Clinceni// 9 martie, ora 15.00

Progresul Fundulea – FC Voluntari 2// 9 martie, ora 15.00

SERIA 3 – CLASAMENT

  1. CS Afumați  15  11 3 1  46-15  36 puncte
  2. Dunărea Călărași  15  11 2 2  36-18  35
  3. Agricola Borcea  15  8 3 4  31-23  27
  4. LPS Clinceni  15  8 2 5  35-30  26
  5. Recolta Gh. Doja  15  6 2 7  34-35  20
  6. Axiopolis  15 5 1 9  31-33  16
  7. Gloria Băneasa  15 5 1 9  27-34  16
  8. Înainte Modelu  15  5 0 10  21-31  15
  9. Progresul Fundulea  15  4 2 9  10-33  14
  10. FC Voluntari 2  15  2 4 9  20-39  6

SERIA 4 – Runda 16

CS Dinamo – Popești Leordeni// Vineri, 8 martie, ora 15.00

FC Pucioasa – Muscel// Vineri, 8 martie, ora 15.00

CS Blejoi – Dunărea Giurgiu// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Flacăra Moreni – Păulești// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Tricolorul Breaza – CSO Plopeni// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

SERIA 4 – CLASAMENT

  1. CS Dinamo  15  11 2 2   37-13  35 puncte
  2. CS Blejoi  15  10 2 3  31-19  32
  3. Popești Leordeni  15  6 7 1  21-13  28
  4. Dunărea Giurgiu  15  7 1 7  26-27  22
  5. FC Pucioasa  15  6 3 6  20-22  21
  6. Flăcara Moreni  15  6 1 8  23-27  19
  7. CSO Plopeni  15  4 6 5  19-17  18
  8. Muscel  15  3 5 7  14-18  14
  9. Tricolorul Breaza  15  3 2 10  21-36  11
  10. Păulești  15  2 3 10  18-38  9

SERIA 5 – Runda 16

Sepsi Sf. Gheorghe II – SR Brașov// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Câmpulung – Unirea Tărlungeni// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Kids Tâmpa Brașov – Târgu Secuiesc// 9 martie, ora 15.00

Olimpic Zărnești – Cetate Râșnov// 9 martie, ora 15.00

V. Curița – Odorheiu Secuiesc// 9 martie, ora 15.00

SERIA 5 – CLASAMENT

  1. Olimpic Zărnești  15  10 5 2  50-20  33 puncte
  2. Câmpulung  15  10 3 2  28-10  33
  3. Cetate Râșnov  15  10 2 3  35-17  32
  4. Odorheiu Secuiesc  15  8 4 3  27-10  28
  5. Kids Tampa  15  7 5 3  23-13  26
  6. Tg. Secuiesc  15  5 3 7  14-26  18
  7. Sepsi II  15  5 1 9  23-26  16
  8. V. Curita  15  3 2 10  22-33  11
  9. Unirea Tărlungeni  15  3 2 10  12-35  11
  10. SR Brașov  15  1 1 13  10-54  4

SERIA 6 – Runda 16

Sporting Roșiori – Cetatea Turnu Măgurele// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Vedița Colonești – Unirea Bascov// Vineri, 8 martie, ora 15.00

foto// facebook – csunireabascov

Curtișoara – Viitorul Dăești// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Flacăra Horezu – Călimănești// 9 martie, ora 15.00

Petrolul Potcoava – Rm. Vâlcea// 9 martie, ora 15.00

foto// facebook – cetateaturnumagurele

SERIA 6 – CLASAMENT

  1. Cetate Tr. Măgurele  15  10 2 3  35-12  32 puncte
  2. Rm. Vâlcea  15  9 1 5  23-16  28
  3. Viitorul Dăești  15  8 4 3  29-23  28
  4. Flacăra Horezu  15  8 2 5  28-18  26
  5. Vedița Colonești  15  8 2 5  28-18  26
  6. Sporting Roșiori  15  7 0 8  30-25  21
  7. Curțișoara  15  5 2 8  16-30  17
  8. Unirea Bascov  15  4 4 7  12-19  16
  9. Petrolul Potcoava  15  4 3 8 16-23  15
  10. Călimănești  15  2 2 11  10-31  8

foto//csmrâmnicuvâlcea

SERIA 7 – Runda 16

Jiul Petroșani – CSM Deva// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Lupac – CSO Filiași// 9 martie, ora 15.00

Turceni – Ghiroda&Giarmata Vii// 9 martie, ora 15.00

U Craiova 1948 2 – Gilortul Tg. Cărbunești// 9 martie, ora 15.00

Viitorul Șimian – CS U Craiova 2// 9 martie, ora 15.00

SERIA 7 – CLASAMENT

  1. CSM Deva  15  9 5 1  41-15  32
  2. Ghiroda&Giarmata Vii 15  9 4 2  48-21  31 puncte
  3. CSO Filiași  15  10 1 4  44-19  31
  4. Viitorul Simian  15  8 3 4  38-25  28
  5. CS U Craiova 2  15  8 0 7 41-34  24
  6. Jiul Petroșani  15  6 1 8  29-32  19
  7. Lupac  15  6 1 8  27-32  19
  8. Gilortul Tg. Cărbunești  15  6 1 8  28-38  19
  9. U Craiova 1948 2  15  3 2 10  20-47  11
  10. Turceni  15  0 2 13  12-60  2

SERIA 8 – Runda 16

Phoenix Buziaș – Peciu Nou// Vineri, 8 martie, ora 15.00

FC Bihor – Ineu// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Politehnica Timișoara – Teuz Cernei// 9 martie, ora 15.00

Socodor – Avântul Periam// 9 martie, ora 15.00

Șoimii Lipova – Progresul Pecica// 9 martie, ora 15.00

SERIA 8 – CLASAMENT

  1. FC Bihor  15 11 4 0  42-11  37 puncte
  2. Poli Timișoara  15  9 3 3  36-14  30
  3. Peciu Nou  15  9 3 3  29-16  30
  4. Progresul Pecica  15  8 4 3  33-21  28
  5. Phoenix Buziaș  15  7 5 3  25-18  26
  6. Șoimii Lipova  15  7 2 6  27-30  23
  7. Teuz Cermei  15  3 3 9  15-26  12
  8. Avântul Periam  15  3 1 11  18-38  10
  9.  Socodor  15  2 2 11  10-37  8
  10. Ineu  15  1 3 11  12-36  6

SERIA 9 – Runda 16

Avântul Reghin – Univ din Alba Iulia// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Metalurgistul Cugir – Industria Galda// 8 martie, ora 15.00

Târgu Mureș – Viitorul Cluj// 8 martie, ora 15.00

ACS Mediaș – Gloria 2018 Bistrița// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

Unirea Alba Iulia – Unirea Ungheni// 9 martie, ora 15.oo

SERIA 9 – CLASAMENT

  1. Gloria 2018 Bistrița  15  11 3 1  34-11  36 puncte
  2. ACS Mediaș  15  9 3 3  17-8  30
  3. Unirea Ungheni  15  8 3 4 27-14  27
  4. Univ Alba Iulia  15  7 3 5  25-14  24
  5. Tg. Mureș  15  7 2 6  28-23  23
  6. Unirea Alba-Iulia  15  6 4 5  23-22  22
  7. Metalurgistul Cugir  15  6 2 7  20-29  20
  8. Avântul Reghin  15  2 5 8  16-24  11
  9. Industria Galda  15  1 6 8  18-38  9
  10. Viitorul Cluj  15  1 3 11  8-32  6

SERIA 10 – Runda 16

Minaur Baia Mare – Zalău// Vineri, 8 martie, ora 15.00

Sănătatea Cluj – Sântandrei// 8 martie, ora 15.00

CSM Olimpia Satu Mare – Victoria Carei// Sâmbătă, 9 martie, ora 15.00

SC Olimpia MCMXXI – Minerul Ocna Dej// 9 martie, ora 15.00

Sighetu Marmației – Lotus Băile Felix// 9 martie, ora 15.00

SERIA 10 – CLASAMENT

  1. Zalău  15  11 3 1   29-11  36 puncte
  2. CS Olimpia SM  15  8 5 2  25-17  29
  3. Lotus Băile Felix  15  6 5 4  16-15  23
  4. Sântandrei  15  6 3 6  20-15  21
  5. Sighetu Marmației  15  6 3 6  25-23  21
  6. Victoria Carei  15  6 2 7  20-25  20
  7. Min. Ocna Dej  15  3 7 4  20-16  17
  8. Sănătatea Cluj  15  4 3 8  18-23  15
  9. SC Olimpia MCMXXI  15  3 4 8  18-35  13
  10. Minaur Baia Mare  15  2 4 9  16-28  10
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro

Advertisement

More in Fotbal Intern