Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3/ Programul și Rezultatele etapei a IX-a/ CSM Sighet, FC Bacău și SC Popești-Leordeni s-au calificat la baraj!/ Vezi și clasamentele celor 10 Serii

Se cunosc cele 10 dueluri din faza semifinală a barajului de promovare în Liga 2!

RUNDA SEMIFINALĂ a BARAJULUI de PROMOVARE în LIGA 2:

B1: Bucovina Rădăuţi (locul 1, Seria 1) – CSM Focşani (locul 2, Seria 2)
B2: Metalul Buzău (locul 1, Seria 2) – FC Bacău (locul 2, Seria 1)
B3: CS Afumați (locul 1, Seria 3) – SC Popești Leordeni (locul 2, Seria 4)
B4: CS Dinamo Bucureşti (locul 1, Seria 4) – Dunărea Călăraşi (locul 2, Seria 3)
B5: AFC Câmpulung Muscel (locul 1, Seria 5) – Vediţa Coloneşti (locul 2, Seria 6)
B6: SCM Râmnicu Vâlcea (locul 1, Seria 6) – Olimpic Zărneşti (locul 2, Seria 5)
B7: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (locul 1, Seria 7) – SSU Politehnica Timișoara (locul 2, Seria 8)
B8: FC Bihor Oradea (locul 1, Seria 8) – ACSO Filiaşi (locul 2, Seria 7)
B9: Gloria Bistriţa Năsăud (locul 1, Seria 9) – CSM Sighetu Marmaţiei (locul 2, Seria 10)
B10: SCM Zalău (locul 1, Seria 10) – Unirea Ungheni (locul 2, Seria 9)

  • Echipele de pe locurile 1 vor fi oaspete în tur! Baraje semifinale: 22.05.2024 / 25.05.2024

ETAPA FINALĂ a BARAJULUI de PROMOVARE în LIGA2:

Învingătoarea B1 – Învingătoarea B2
Învingătoarea B3 – Învingătoarea B4
Învingătoarea B5 – Învingătoarea B6
Învingătoarea B7 – Învingătoarea B8
Învingătoarea B9 – Învingătoarea B10

  • Gazda meciului tur va fi decisă prin tragere la sorți. Baraje finale: 01.06.2024 / 05.06.2024

Cele 5 învingătoare ale rundei finale vor evolua în sezonul 2024-2025 al Ligii 2. Pentru desemnarea celei de-a șasea promovate se va disputa o mini-competiţie, la care vor participa cele mai bune patru dintre cele cinci echipe învinse în finalele barajelor.

Mini-turneul va fi format din semifinale și finală (un singur joc pe terenul primei extrase la ”împerechere”), câştigătoarea finalei urmând a promova în Liga 2, care trece de la 20 la 22 de participante.

PROGRAMUL și REZULTATELE PARTIDELOR RUNDEI A IX-a – VINERI/SÂMBĂTĂ ( 17-18 mai):

Seria 1

Play-off: Bucovina Rădăuți, CSM Bacău, Știința Miroslava, FC Bacău 

foto/ Știința Miroslva vs Bucovina Rădăuți/ facebook – StiintaMiroslava

Runda 9

CSM Bacău – FC Bacău 0-1  (0-0)

Știința Miroslava – Bucovina Rădăuți  3-1 (2-0)/ Au marcat: Nemțanu (15, 26) (61 – autogol) – R. Oprea (89 – penalty)

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-off

  1. Bucovina  9  2 5 2  10-11  43 puncte
  2. FCM Bacău  9  5 3 1  10-3  42
  3. CSM Bacău  9  1 5 3  5-9  39 
  4. Știința Miroslava  9  1 5 3  9-11  36

Play-out: CSM Vaslui, Şomuz Fălticeni, Aerostar Bacău, Rapid Brodoc

Runda 9

Aerostar Bacău – Șomuz Fălticeni  0-1 (0-1)/ A marcat: Julei (26)

Rapid Brodoc – CSM Vaslui 0-3/ Victorie la masa verde! Formația gazdă a anunțat FRF că nu dispune de numărul necesar de jucători pentru disputarea partidei!

SERIA 1 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Vaslui  6  4 1 1  16-3  34
  2. Șomuz Fălticeni  5  4 1 0  10-3  33
  3. Aerostar Bacău  6  2 0 4  9-8  21
  4. Brodoc  5  0 0 5  1-22  14

Seria 2

Play-off: Metalul Buzău, CSM Focșani, Sporting Lieşti, Unirea Braniştea

Runda 9

CSM Focșani – Unirea Braniștea  2-0 (1-0)/ Au marcat: K. Marku (45+2), Oprea (60)

Sporting Liești – Metalul Buzău  0-4 (0-2)

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-off

  1. Metalul Buzău  9  8 1 0  27-5  74 puncte
  2. CSM Focșani  9  3 2 4  16-11  53
  3. Unirea Braniștea 9  2 4 3  10-16  40
  4. Sporting Liești  9  0 3 6  6-27  38

Play-out: CSM Râmnicu Sărat, Dacia Unirea Brăila, ACS Hamangia Baia, Voinţa Limpeziş, Viitorul Ianca, Viitorul Şuţeşti.

Runda 9

Hamangia Baia – Dacia Unirea Brăila 0-3 / Oaspeții au câștigat la „masa verde”! Partida nu s-a mai disputat. Gazdele nu au asigurat prezența celui de al doilea medic.  

Viitorul Ianca – Șuțești  0-1

Voința Limpeziș – CSM Râmnicu Sărat  1-1

SERIA 2 – CLASAMENT – Play-out

  1. CSM Rm. Sărat  9  7 2 0  25-7  52
  2. Dacia Brăila  9  5 3 1  19-7  40
  3. Viitorul Ianca 9  4 3 2  16-9  29
  4. Hamangia Baia  9  2 1 6  11-28  26
  5. Șuțești  9  2 2 5  15-19  18
  6. Voința Limpeziș  9  0 2 7  10-26  17

Seria 3

Play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea, LPS HD Clinceni

Runda 9

Agricola Borcea – CS Afumați  0-0

Dunărea Călărași – LPS HD Clinceni  3-2 (2-1)/ Au marcat: Sârbu (11, 57), Andrei (23 – penalty) – Mirică (17 – penalty), Ustinescu (79)

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Afumați  9  7 2 0  26-5  68 puncte
  2. Dunărea Călărași  9  3 2 4  10-12  52
  3. Agricola Borcea  9  3 2 4  9-16  45
  4. LPS Clinceni  9  1 2 6  12-24  37

Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari 2, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă

Runda 9

Înainte Modelu – Recolta Gh. Doja  3-1 (1-1)/ Au marcat: Ciobotaru (17), Boicu (79), Fatai (86) – Anton (34)

Axiopolis Cernavodă – Gloria Băneasa 1-1

Progresul Fundulea – FC Voluntari 2   1-1 (0-0)

SERIA 3 – CLASAMENT – Play-out

  1. Recolta Gh. Doja  9   5  0 4  16-12  39
  2. Gloria Băneasa  9  5 1 3  10-9  36
  3. Axiopolis  9  5 2 2  16-12  33
  4. Înainte Modelu  9  3 3 3  11-13   28
  5. Progresul Fundulea  9  2 2 5  9-13  23
  6. FC Voluntari 2  9  2 2 5  13-16  22

Seria 4

Play-off: CS Dinamo Bucureşti, CS Blejoi, SC Popeşti Leordeni, Dunărea Giurgiu

Runda 9

CS Blejoi – CS Dinamo București  3-7 (2-4)/Au marcat: Lambru (22), Giuroiu (33), Șchiopu (90+3) – Barbu (4, 21), Delciu (6), Burlacu (36), Mihalache (63, 68), Mitrică (87)

SC Popești Leordeni – Dunărea Giurgiu  3-0 (3-0)

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-off

  1. CS Dinamo  9  6 0 3  20-13  59 puncte
  2. Popești Leordeni  9  3 2 4  12-11  48
  3. CS Blejoi  9  4 2 3  18-18  47
  4. Dunărea Giurgiu  9  2 2 5  15-23  37

Play-out: CS Păuleşti, Tricolorul Breaza, Aro Muscelul Câmpulung Muscel, CSO Plopeni, FC Pucioasa, Flacăra Moreni

foto – ARO Muscelul vs FC Pucioasa – facebook – acsAroMuscelulCampulung

Runda 9

Aro Muscelul – FC Pucioasa  4-2 (2-1)/ Au marcat: Măzărache (26, 80), D. Grigore (33), V. Ioniță (71 – autogol) – R. Grigore (24-autogol), Stere (57)

CSO Plopeni – Flacăra Moreni  1-0

Tricolorul Breaza – CS Păulești  2-0 (0-0)

SERIA 4 – CLASAMENT – Play-out

  1. FC Pucioasa  9  3 3 3  11-11  37 puncte
  2. Flăcara Moreni  9  5 0 4  9-8  36
  3. ARO Muscel  9  6 1 2  15-8   35
  4. CSO Plopeni  9  4 2 3  14-10  35
  5. Tricolorul Breaza  9  5 2 2  14-10  33
  6. Păulești  9  0 0 9  5-21  10

Seria 5

Play-off: AFC Câmpulung Muscelul, Olimpic Zărneşti, Olimpic Cetate Râşnov, Kids Tâmpa Braşov

Runda 9

Cetate Râșnov – AFC Câmpulung  1-0 (0-0)/ A marcat: Roșu (57)

Olimpic Zărnești – Kids Tâmpa Brașov  0-1

SERIA 5 – CLASAMENT Play-off

  1. Câmpulung  9  7 0 2  17-10   63 puncte
  2. Olimpic Zărnești  9  4 0 5  17-20   52
  3. Cetate Râșnov  9  4 0 5  16-13  49
  4. Kids Tampa  9  3 0 7  12-19  42

Play-out: AFC Odorheiu SecuiescSR Braşov, Ciucaş Tărlungeni, Viitorul Curiţa, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2, KSE Târgu Secuiesc

Runda 9

Sepsi Sf. Gheorghe 2 – Târgu Secuiesc  2-0 (0-0)/ Au marcat: Bena (76), Ene (90+1)

Unirea Tărlungeni – SR Brașov  2-4 (0-2)

V. Curița – Odorheiu Secuiesc 2-4

SERIA 5 – CLASAMENT Play-out

  1. Odorheiu Secuiesc  9  5 0 4  20-16  43
  2. Sepsi II  9  5 0 4  15-12  31
  3. V. Curita  9  4 2 3  11-10  30
  4. Tg. Secuiesc  9  3 1 5  10-11  29
  5. SR Brașov  9  4 3 2  17-14  22
  6. Unirea Tărlungeni  9  2 2 5  12-23  21

Seria 6

Play-off: Cetatea Turnu Măgurele, SCM Râmnicu Vâlcea, Viitorul Dăeşti, Vediţa Coloneşti

Runda 9

SCM Râmnicu Vâlcea – Viitorul Dăești  1-4 (0-1)/ Au marcat: Tilioiu (70) – Răzvan Dinu (3, 60, 76), Andrei Popolan (49)

Vedița Colonești – Cetatea Turnu Măgurele  0-3 (0-2)/ Au marcat: XHixho (26, 45+1), Pleșa (79)

SERIA 6 – CLASAMENT Play-off

  1. Rm. Vâlcea  9  5 3 1  17-10  53 puncte
  2. Vedița Colonești  9  4 3 2  16-11  48
  3. Cetate Tr. Măgurele  9  2 3 4  9-13  46 
  4. Viitorul Dăești  9  2 1 6  9-17  39

Play-out: Cozia Călimăneşti, Petrolul Potcoava, Unirea Bascov, ACS Oltul Curtişoara, Sporting Roșiori, Flacăra Horezu

Runda 9

Unirea Bascov – Sporting Roșiori  1-0 (0-0)/ A marcat: D. Maria (90+2)

Oltul Curtișoara – Flacăra Horezu  0-2

Petrolul Potcoava – Cozia Călimănești  1-2

SERIA 6 – CLASAMENT Play-out

  1. Unirea Bascov  9  6 1 2  17-6  39
  2. Flacăra Horezu  9  4 1 4  13-13  39
  3. Curțișoara  9  6 0 3  21-12  37
  4. Sporting Roșiori  9  4 1 4  14-12  37
  5. Petrolul Potcoava  9  3 1 5  12-16  29
  6. Călimănești  9  1 0 8  5-24  12

Seria 7

Play-off: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, CSM Deva, ACSO Filiaşi, Viitorul Şimian

Runda 9

Viitorul Șimian – Ghiroda și Giarmata Vii  2-4 (0-2)/ Au marcat: Amrichate (62), Trip (76) – Buțu (8), Jichici (44 – penalty, 72), Vaccari (88)

CSO Filiași – CSM Deva  0-2 (0-1)/ Au marcat: Arnăutu (25), Stoica (78)

SERIA 7 – CLASAMENT Play-off

  1. Ghiroda&Giarmata Vii  9  5 3 1  25-16  55 puncte
  2. CSO Filiași  9  3 1 5  13-21  48
  3. CSM Deva  9  3 4 2  19-17  47
  4. Viitorul Simian  9  2 2 5  17-20  42

Play-out: CSO Turceni, FCU Craiova 2, Voinţa Lupac, Jiul Petroşani, Gilortul Târgu Cărbuneşti, Universitatea Craiova 2

Runda 9

Jiul Petroșani – CS U Craiova 2   1-6 (1-2)/ Au marcat: Assi (39) – Stana (6), Luță (37, 57), Petculescu (70), Chifa (80), Ciolacu (89)

Voința Lupac – Gilortul Tg. Cărbunești  2-1 (2-1)/ Au marcat: Avramovici (23), Jinga (41) – Pîrcălabu (20)

FCU Craiova 2 – CSO Turceni  1-2

SERIA 7 – CLASAMENT Play-out

  1. CS U Craiova 2  9  7 0 2  37-13  49
  2. Gilortul Tg. Cărbunești  9  6 0 3  22-14  41
  3. Lupac  9  3 2 4  15-26  32
  4. Jiul Petroșani  9  2 0 7  15-32  26
  5. Turceni  9  5 2 2  14-17  21
  6. FCU Craiova 1948 2   9  2 3 4  23-24  19

Seria 8

Play-off: FC Bihor Oradea, SSU Politehnica Timișoara, CSC Peciu Nou, Phoenix Buziaş

Peciu Nou – FC Bihor 0-3 (0-3)/ Au marcat: Tîncău (18), Paublusztig (35), Chitaș (38)

Politehnica Timișoara – Phoenix Buziaș  3-1 (3-1)

SERIA 8 – CLASAMENT Play-off

  1. FC Bihor  9  7 2 0  18-3  69 puncte
  2. Poli Timișoara  9  4 3 2  14-10 54
  3. Peciu Nou  9  2 1 7  7-14  43
  4. Phoenix Buziaș  9  1 2 6  9-21  37

Play-out: Progresul Pecica , ACB Ineu, CS Socodor, Avântul Periam, Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova

Runda 9

Avântul Periam – Șoimii Lipova  2-0 (1-0)/ Au marcat: Petruț (30 – autogol), Mager (49)

Teuz Cermei – Progresul Pecica  1-2 (0-1)/ Au marcat: Siminic (67) – Wild (19), Răchită (69)

Socodor – Ineu  2-1

SERIA 8 – CLASAMENT Play-out

  1. Progresul Pecica  9  7 0 2  21-8  52
  2. Avântul Periam  9  5 3 1  17-10  37
  3. Șoimii Lipova  9  4 2 3  12-14  37
  4. Teuz Cermei  9  2 5 4  14-16  21
  5. Socodor  9  2 3 4  9-14  20
  6. Ineu    9  0 3 6  10-21  9

Seria 9

Play-off: Gloria 2018 Bistriţa , ACS Mediaș, Unirea Ungheni , CS Universitar din Alba Iulia 

Runda 9

Unirea Ungheni – Gloria 2018 Bistrița  2-2 (1-1)/ Au marcat: Astafei (1), R. Trif (78) – Sucitu (45+1), M. Vasile (83)

ACS Mediaș – Univ. din Alba Iulia  3-1

SERIA 9 – CLASAMENT Play-off

  1. Gloria 2018 Bistrița  9  5 3 1  19-7  58 puncte
  2. Unirea Ungheni  9  5 2 2  15-10  50
  3. ACS Mediaș  9  2 1 6  9-14  41
  4. Univ Alba Iulia  9  3 0 6  10-22  40

Play-out: Unirea Alba Iulia, Viitorul Cluj, Industria Galda, Avântul Reghin, ACS Târgu Mureş, Metalurgistul Cugir

Runda 9

Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia  3-1 (0-0)/ Au marcat: Ghiță (65), M. Pop (79 – penalty, (90+4) – Giurgiu

Metalurgistul Cugir – Târgu Mureș 3-2 (1-1)/ Au marcat: Bura (23), Păcurar (57 – penalty), Cocan (72) – Gliga (24, 82)

Industria Galda – Viitorul Cluj  2-0

SERIA 9 – CLASAMENT Play-out

  1. Unirea Alba-Iulia  9  7 1 1  18-9  51
  2. Tg. Mureș  9  6 0 3  20-8  43
  3. Metalurgistul Cugir  9  3 3 3  18-21  35
  4. Avântul Reghin  9  3 2 4  16-15  26
  5. Viitorul Cluj  9  3 0 6  11-21  16
  6. Industria Galda  9  1 2 6  8-17  15

Seria 10

Play-off: SCM Zalău, CSM Olimpia Satu Mare, Crişul Sântandrei, CSM Sighetu Marmaţiei

Runda 9

Crișul Sântandrei – SCM Zalău  2-1 (1-0)/ Au marcat: R. Popescu (19), I. Hora (51) – Micle (85)

CSM Olimpia Satu Mare – CSM Sighetu Marmației  1-2 (1-1)

SERIA 10 – CLASAMENT Play-off

  1. Zalău  9  4 3 2  19-11  56 puncte
  2. Sighetu Marmației  9  5 2 2  14-15  44
  3. CS Olimpia SM  9 2 3 4  12-14  42
  4. Sântandrei  9  3 0 6  8-14  37

Play-out: Lotus Băile Felix, Victoria Carei, Minaur Baia Mare, Sănătatea Cluj, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Minerul Ocna Dej

Sănătatea Cluj – Victoria Carei  3-0 (0-0)/ Au marcat: Dioszegi (47, 90+1), D. Goga (62)

Olimpia MCMXXI Satu Mare – Lotus Băile Felix  0-0

Minerul Ocna Dej – Minaur Baia Mare 0-3/ Formația gazdă s-a retras din campionat.

SERIA 10 – CLASAMENT Play-out

  1. Victoria Carei  9  4 4 1  18-12  40
  2. Lotus Băile Felix  10  3 4 3  15-14  40
  3. Minaur Baia Mare  9  6 3 0  21-8  35
  4. Sănătatea Cluj  9  4 2 3  19-13  32
  5. SC Olimpia MCMXXI  9  3 3 3  14-10  29
  6. Min. Ocna Dej  10  0 0 10  0-30  17
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro// LIKE la pagină/publicație!

Advertisement

Ultimele Stiri

Cele mai citite

More in Fotbal Intern