Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Program – Rezultate Runda 15-a – Clasamente// Schimbare de lideri în Seriile 1, 5 și 7

Liga 3 a programat astăzi, sâmbătă 2 decembrie, 26 de partide în cadrul rundei a 15-a a sezonului regular, ultima din acest an. Ieri s-au disputat celelate 23 de meciuri. 

Schimbare de lideri în Seriile 1, 5 și 7. Noii „șefi” sunt: Foresta Suceava, Olimpic Zărnești și CSM Deva!

SERIA 1 – Runda 15

  • Schimbare de lider! Foresta Suceava a urcat pe locul 1!

FC Bacău – Bucovina Rădăuți 1-2// Au marcat: Pavel (26) – Netabai (4), Ciobanu (45)

CSM Vaslui – Rapid Brodoc 1-1// Au marcat: Rusu (35) / Ponea (36)

Șomuz Fălticeni – CSM Bacău 2-1// Au marcat: Stoian (15), Săhlean (31) / Corban (50)

Știința Miroslava – Foresta Suceava 1-2// Au marcat: Șovea (90) / Chika (64), Vasile Nechita (78)

Aerostar Bacău stă.

SERIA 1 – CLASAMENT

  1. Foresta Sv.  13  8 3 2  32-18  27 puncte
  2. CSM Bacău  13  8 1 4  19-11  25
  3. Bucovina  13  6 5 2  21-13  23
  4. Știința Miroslava  14 6 1 7  21-21  19
  5. CSM Vaslui  14  4 6 4  22-20  18
  6. FC Bacău  13  4 3 6 18-20  15
  7. Șomuz Fălticeni  14  3 6 5  18-23  15
  8. Aerostar Bacău  13  3 3 7  12-19  12
  9. Brodoc  13 3 2 8  11-26  11
  10. Viitorul Dărăbani exclusă din campionat.

SERIA 2 – Runda 15-a

CSM Focșani – Metalul Buzău 2-3// Au marcat: Gorovei (20, 53-11m) – Arnăutu (41, 79-11m), Moldoveanu (90+5)

CSM Râmnicu Sărat – Voința Limpeziș 3-1/ Au marcat: Keita (6), Cazan (27), Ignat (39) – 

Dacia Unirea Brăila – Unirea Braniștea 0-1

Hamangia Baia – Viitorul Ianca 2-1

Șuțești – Sporting Liești 2-3// Au marcat: Ghelase (45 -11m, 72) / Coman (17),Iordache (20), Bogdan Crihană (28)

SERIA 2 – CLASAMENT

  1. Metalul Buzău  15  13 1 1  46-6  40 puncte
  2. CSM Focșani  15  12 0 3  51-15  36
  3. Sporting Liești  15  8 2 5  28-30  26
  4. CSM Rm. Sărat  15  8 1 6  42-23  25
  5. Unirea Braniștea 15  7 2 6  26-25  23
  6. Dacia Brăila  15  7 1 7  26-23  22
  7. Hamangia Baia  15  6 1 8  23-45  19
  8.  Voința Limpeziș  15  3 3 9  21-40  12
  9. Viitorul Ianca  15 3 2 10  19-32  11
  10. Șuțești  15  1 1 13  12-52  4

SERIA 3 – Runda 15-a

Dunărea Călărași – Înainte Modelu 5-1

FC Voluntari 2 – Agricola Borcea 0-1// A marcat: Mihai (90+5)

Gloria Băneasa – CS Afumați 0-4// Au marcat: Burlacu (3, 11, 56), Stanciu (39)

LPS HD Clinceni – Progresul Fundulea 3-0// Au marcat: Mirică (5, 64), Ungureanu (90)

Recolta Gh. Doja – Axiopolis Cernavodă 5-3// Au marcat: Răduca (20-11, 64), Dorin Radu (40, 70), Mihăiță Năstase (81) / Agiveli (26), Iulian Carabela (52-11m), Alexandru Moise (58)

SERIA 3 – CLASAMENT

  1. CS Afumați  15  11 3 1  46-15  36 puncte
  2. Dunărea Călărași  15  10 3 2  33-16  33
  3. LPS Clinceni  15  8 2 5  35-27  26
  4. Agricola Borcea  15  7 3 5  30-24  24
  5. Recolta Gh. Doja  15  6 2 7  34-34  20
  6. Axiopolis  15 5 1 9  31-33  16
  7. Gloria Băneasa  15 5 1 9  27-34  16
  8. Înainte Modelu  15  5 0 10  21-32  15
  9. Progresul Fundulea  15  4 3 8  10-30  15
  10. FC Voluntari 2  15  2 4 9  20-39  6

SERIA 4 – Runda 15-a

Muscel – CS Dinamo București 1-2// Au marcat: Grigore (9) – Băciuț (56), Barbu (90+5)

Păulești – Tricolorul Breaza 2-1// Au marcat: Comnoiu (21), Vrăjitoarea (22) – Negotei (8)

Popești Leordeni – Flacăra Moreni 1-0// A marcat: Lolescu (59)

CSO Plopeni – CS Blejoi 1-1// Au marcat: Bucur (90) / Tudor (86)

Dunărea Giurgiu – FC Pucioasa 3-2// Au marcat: Bălțat (32), Mizdrescu (79), Blaga (90) / Calofir(40), Simion (65)

SERIA 4 – CLASAMENT

  1. CS Dinamo  15  11 2 2   37-13  35 puncte
  2. CS Blejoi  15  10 2 3  31-19  32
  3. Popești Leordeni  15  6 7 1  21-13  28
  4. FC Pucioasa  15  6 3 6  20-22  21
  5. Dunărea Giurgiu  15  7 1 7  26-27  21
  6. Flăcara Moreni  15  6 1 8  23-27  19
  7. CSO Plopeni  15  4 6 5  19-17  18
  8. Muscel  15  3 5 7  14-18  14
  9. Tricolorul Breaza  15  3 2 10  21-36  11
  10. Păulești  15  2 3 10  18-38  9

SERIA 5 – Runda 15-a

  • Schimbare de lider. Olimpic Zărnești a urcat pe prima poziție, la egalitate de puncte cu Cîmpulung, însă cu un golaveraj net superior.

Odorheiu Secuiesc – Kids Tâmpa Brașov 2-0// Au marcat: Găvîrliță (36,54)

Cetate Râșnov – V. Curita 1-0// A marcat: Toderașcu (13)

SR Brașov – Olimpic Zărnești 1-6// Ștefan Răchișan (66 -11m) – Vasu (17), Marinescu (46, 87), Ilie (81), Micliș (86), Berloiu (90+4)

Târgu Secuiesc – Câmpulung 0-0

Unirea Tărlungeni – Sepsi Sf. Gheorghe 2 0-1

SERIA 5 – CLASAMENT

  1. Olimpic Zărnești  15  10 5 2  50-20  33
  2. Câmpulung  15  10 3 2  28-10  33 puncte
  3. Cetate Râșnov  15  10 2 3  35-17  32
  4. Odorheiu Secuiesc  15  8 4 3  27-10  28
  5. Kids Tampa  15  7 5 3  23-13  26
  6. Tg. Secuiesc  15  5 3 7  14-26  18
  7. Sepsi II  15  5 1 9  23-26  16
  8. V. Curita  15  3 2 10  22-33  11
  9. Unirea Tărlungeni  15  3 2 10  12-35  11
  10. SR Brașov  15  1 1 13  10-54  4

SERIA 6 – Runda 15

Cetatea Turnu Măgurele – Flacăra Horezu 4-0// Au marcat: Dane (23), Nițu (27, 42) Skerdi Xhixho (49)

Râmnicu Vâlcea – Curtișoara 2-0// Au marcat: Ionescu (24 ), Ceapă (90+4 )

Unirea Bascov – Petrolul Potcoava 0-1

Călimănești – Vedița Colonești 1-3

Viitorul Dăești – Sporting Roșiori 3-2

SERIA 6 – CLASAMENT

  1. Cetate Tr. Măgurele  15  10 2 3  35-12  32 puncte
  2. Rm. Vâlcea  15  9 1 5  23-16  28
  3. Flacăra Horezu  15  8 2 5  23-17  26
  4. Viitorul Dăești  15  8 4 3  29-23  28
  5. Vedița Colonești  15  8 2 5  28-18  26
  6. Sporting Roșiori  15  7 0 8  30-25  21
  7. Curțișoara  15  5 2 8  16-30  17
  8. Unirea Bascov  15  4 4 7  12-19  16
  9. Petrolul Potcoava  15  4 3 8 16-23  15
  10. Călimănești  15  2 2 11  10-31  8

SERIA 7 – Runda 15-a

  • CSM Deva revine pe locul 1!

CSM Deva – CS U Craiova 2 4-3 (0-1) (Restanță jucată în 29.11)

 

CSO Filiași – Jiul Petroșani 7-1// Au marcat: Duriță (6), Petre (22), Cioablă (38, 66, 62, 80), Oprea (86) – Pencea (83-11m)

Ghiroda&Giarmata Vii – Viitorul Șimian 3-1// Au marcat: Buia (4-11m), Trandu (44, 57) –

foto// arhiva – facebook – Ghiroda&Giarmata Vii

Gilortul Tg. Cărbunești – Voința Lupac 2-1// Au marcat Roncea (38), Habet (90) – Ursu (31)

CS U Craiova 2 – U Craiova 1948 2 3-0

CSM Deva – Turceni 4-0// Au marcat: Stoica (19, 58), Modan (38), Gabriel Stoi (67)

SERIA 7 – CLASAMENT

  1. Giroda&Giarmata Vii 15  9 4 2  48-21  31 puncte
  2. CSO Filiași  15  10 1 4  44-19  31
  3. Viitorul Simian  15  8 3 4  38-25  28
  4. CSM Deva  15  9 5 1  41-15  32
  5. CS U Craiova 2  15  8 0 7 41-34  24
  6. Jiul Petroșani  15  6 1 8  29-32  19
  7. Lupac  15  6 1 8  27-32  19
  8. Gilortul Tg. Cărbunești  15  6 1 8  28-38  19
  9. U Craiova 1948 2  15  3 2 10  20-47  11
  10. Turceni  15  0 2 13  12-60  2

SERIA 8 – Runda 15-a

foto// facebook – Politehnica Timișoara

Avântul Periam – FC Bihor 0-4// Au marcat: Ioviță (10-11m), Jurj (20), Moga (49), Hosu (80)

Ineu – Poli Timișoara 0-1// A marcat: Haloș (90+3)

Peciu Nou – Socodor 3-0// Au marcat: Ignea (37), Bud (74), Radu (81)

Teuz Cernei – Șoimii Lipova 1-3// Au marcat: S]ntean (87) – Ciubăncan (9,72), Gavra (42)

Progresul Pecica – Phoenix Buziaș 1-2// Au marcat: Arsene (90+3 -11m) / Cristian Pădurariu (75 -11m, 90+1)

SERIA 8 – CLASAMENT

  1. FC Bihor  15 11 4 0  42-11  37 puncte
  2. Poli Timișoara  15  9 4 2  36-11  31
  3. Peciu Nou  15  9 3 3  29-16  30
  4. Progresul Pecica  15  8 4 3  35-23  28
  5. Phoenix Buziaș  15  6 6 3  22-18  24
  6. Șoimii Lipova  15  7 2 6  27-30  23
  7. Teuz Cermei  15  3 3 9  15-26  12
  8. Avântul Periam  15  3 1 11  18-38  10
  9.  Socodor  15  2 2 11  10-37  8
  10. Ineu  15  1 3 11  12-36  6

SERIA 9 – Runda 15-a

Gloria 2018 Bistrița – Metalurgistul Cugir 3-2// Au marcat Banyoi (55), Mihai (57-11m), (66 – autogol) – Dohotariu (44), Kiraly (64)

Viitorul Cluj – ACS Mediaș 0-1// A marcat: Trif (75)

Industria Galda – Unirea Alba Iulia 3-7// Au marcat: Baghiu (20),  Giorgiu (67), Frențiu (90) / Alexandru Raicea (45), Indrei (53, 62), Fetița (68, 90), Marian Codrea (75, 88)

Unirea Ungheni – Avântul Reghin 4-1// Au marcat: Fortes (10, (75), Astafei (17), Fulop (87) / Chirilă (90)

Univ. din Alba Iulia – Târgu Mureș 3-4// Au marcat: Vasinc (8), Bidulescu (39), Todoran (90) / Jorza (15), Osei (42, 73), Csaba (60)

SERIA 9 – CLASAMENT

  1. Gloria 2018 Bistrița  15  11 3 1  34-11  36 puncte
  2. ACS Mediaș  15  9 3 3  17-8  30
  3. Unirea Ungheni  15  8 3 4 27-14  27
  4. Univ Alba Iulia  15  7 3 5  25-14  24
  5. Tg. Mureș  15  7 2 6  28-23  23
  6. Unirea Alba-Iulia  15  6 4 5  23-22  22
  7. Metalurgistul Cugir  15  6 2 7  20-29  20
  8. Avântul Reghin  15  2 5 8  16-24  11
  9. Industria Galda  15  1 6 8  18-38  9
  10. Viitorul Cluj  15  1 3 11  8-32  6

SERIA 10 – Runda 15-a

Lotus Băile Felix – CSM Olimpia Satu Mare 0-1// A marcat: Samake (85)

Minerul Ocna Dej – Minaur Baia Mare 1-1

SCM Zalău – Sănătatea Cluj 3-1// Au marcat: Nikolic (31, 52), Bobaru (33) – Saroși (44)

Sântandrei – Sighetu Marmației 2-0

Victoria Carei – Olimpia MCM XXI Satu Mare 4-2

SERIA 10 – CLASAMENT

  1. Zalău  15  11 3 1   29-11  36 puncte
  2. CS Olimpia SM  15  8 5 2  25-17  29
  3. Lotus Băile Felix  15  6 5 4  16-15  22
  4. Sântandrei  15  6 3 6  20-15  21
  5. Sighetu Marmației  15  6 3 6  25-23  21
  6. Victoria Carei  15  6 2 7  20-25  20
  7. Min. Ocna Dej  15  3 7 4  20-16  17
  8. Sănătatea Cluj  15  4 3 8  18-23  15
  9. SC Olimpia MCMXXI  15  3 4 8  18-35  13
  10. Minaur Baia Mare  15  2 4 9  16-28  10
  • Materialele despre Liga 3 le regăsiți în Secțiunea Fotbal Intern – Liga 3!
  • Vă așteptăm și pe pagina https://www.facebook.com/ultras24.ro

More in Fotbal Intern