Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2 – Play-Off/Play-out// FK Miercurea Ciuc a învins-o pe CSC Șelimbăr / / Rezultate surprinzătoare la Reșița, Alexandria și Piatra Neamț/ Vezi clasamentele!

Prima partidă din cadrul play-off-ului Ligii 2 s-a disputat joi, 28 martie, la Hunedoara, între Corvinul și Gloria Buzău, scor 1-1.

UPDATE// Luni – 1 aprilie/ În ultimul meci al play-off-ului, FK Miercurea Ciuc a dispus de CSC Șelimbăr cu scorul de 2-0. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Formația harghiteană a urcat pe locul 4, cu 35 de puncte, la egalitate cu Gloria Buzău.

În play-off, Unirea Slobozia s-a impus la limită, scor 1-0, pe propriul teren, în fața Daciei Mioveni, care a evoluat în inferioritate numerică din minutul 64. Formația ialomițeană a urcat provizoriu pe locul 1. 

CSM Alexandria obține trei puncte de aur în disputa cu CSC Dumbrăvița, bănățenii fiind cei care au deschis scorul, în minutul 19, însă jucătorii lui Trică s-au impus cu 3-1. Rezultate mai puțin scontate s-au înregistrat la Piatra Neamț și Reșița.

Partidă cu 5 goluri între CS Tunari și Chindia Târgoviște, scor 2-3, și una fără istoric la Târgu Jiu, unde Steaua s-a impus cu 2-0.

PLAY-OFF – TUR// PRORGRAMUL ETAPEI 1-a:

Corvinul Hunedoara vs Gloria Buzău 1-1 (0-0)// Au marcat: Mitran (50) – Akhmatov (72)

Unirea Slobozia vs CS Mioveni 1-0 (1-0)// A marcat: Vlăsceanu (35)

FK Miercurea Ciuc vs CSC 1599 Șelimbăr 2-0 (2-0)// Au marcat: Jelena (17), Bakos (31)

Foto// facebook – Unirea Slobozia

CLASAMENT – PLAY-OFF

1. Unirea Slobozia  1  1 0 0  1-0  43

2. CSC 1599 Șelimbăr  1  0 0 1  0-2  42 puncte

3. Corvinul  1  0 1 0 1-1  38

4. FK Miercurea Ciuc  1  1 0 0  2-0  35

5. Gloria Buzău  1  0 1 0 1-1  35

6. Dacia Mioveni  1  0 0 1  0-1  33

Etapa 2: 6 aprilie 2024

CS Mioveni – Gloria Buzău
CSC Șelimbăr – Corvinul Hunedoara
Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc

* CSC 1599 Șelimbăr și Corvinul Hunedoara nu au drept de promovare!

PLAY-OUT GRUPA A – PRORGRAMUL ETAPEI 1-a:

Ceahlăul Piatra Neamţ – Metaloglobus București 1-2 (0-0)// A marcat: Jalba (73) – G. Honciu (53 – penalty)
CSM Alexandria – CSC Dumbrăviţa 3-1 (1-1)// Au marcat: Cana (41), Crețu (56), A. Călin (77) – Nortey (38)
CSM Reșița – Unirea Dej 1-1 (1-1)// Au marcat: Drăghiceanu (19) – D. Pop (40)
Campionii FC Argeş stă.

CLASAMENT – PLAY-OUT – GRUPA A

1. Ceahlăul Piatra Neamț  1  0 0 1  1-2  31 puncte

2. Metaloglobus București  1  1 0 0  2-1  29

3. CSM Reșița  1  0 1 0  1-1  28 

4. Campionii FC Argeș  0  0 0 0  24

5. CSC Dumbrăvița  1  0 0 1  1-3  23

6. Unirea Dej  1  0 1 0  1-1  13

7. CSM Alexandria  1  1 0 0  3-1  10

Etapa 2: 6 aprilie 2024

CSC Dumbrăviţa – CSM Reșița
Metaloglobus București – CSM Alexandria
Campionii FC Argeş – Ceahlăul Piatra Neamţ
Unirea Dej stă.

PLAY-OUT GRUPA B – PRORGRAMUL ETAPEI 1-a:

LIVE// CS Tunari – Chindia Târgoviște 2-3 (1-2)// Au marcat: Memolla (29 – autogol) – Pesic (4), Zivkovic (44, 72)
LIVE// Concordia Chiajna – Progresul Spartac 1-0 (0-0) A marcat: Ghimfuș (58)
LIVE// Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Steaua 0-2 (0-1)// Au marcat: Drăghici (16), Chipirliu (64)
CSM Slatina stă.

CLASAMENT – PLAY-OUT – GRUPA B

1. Steaua  1  1 0 0  2-0  31 puncte

2. Chindia Târgoviște  1  1 0 0  3-2  31

3. Concordia Chiajna  0  1 0 0  1-0  28

4. CSM Slatina  0  0 0 0 23

5. Viitorul Pandurii Tg. Jiu  1  0 0 1  0-2  23

6. CS Tunari  1  0 0 1  2-3  16

7. Progresul Spartac  1  0 0 1  0-1  1

Etapa 2: 6 aprilie 2024

Progresul Spartac – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgoviște – Concordia Chiajna
CSM Slatina – CS Tunari
Steaua stă.

 

More in Fotbal Intern