Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2// FRF a binevoit să comunice programul rundei a 18-a. Prima partidă se va juca joi!// 4 meciuri se văd la TV!

Din etapa a 17-a a Ligii 2 a mai rămas de disputat partida CSA Steaua vs Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Aceasta va avea loc mâine, marți, 5 martie, de la ora 19.00, și va putea fi urmărită pe canalele DigiSport și PrimaSport.

Federația Română de Fotbal a decis ca etapa a 18-a să înceapă la doar două zile după încheierea rundei precedente, adică joi, 7 martie, programul etapei fiind anunțat abia astăzi, luni 4 martie.

PROGRAMUL Etapei a 18-a:

Joi, 7 martie 2024, ora 17:00

Concordia Chiajna – CSC Dumbrăviţa – DigiSport, PrimaSport

Sâmbătă, 9 martie 2024, ora 11:00

CSM Reșița – Gloria Buzău – FRF.tv

foto// facebook – fotbalcsmreșita

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
CS Tunari – CSC Şelimbăr

Chindia Târgovişte – CSM Alexandria
Metaloglobus Bucureşti – Unirea Dej

Sâmbătă, 9 martie 2024, ora 12:00

Corvinul Hunedoara – Campionii FC Argeş – DigiSport, PrimaSport

Duminică, 10 martie 2024, ora 11:00

Progresul Spartac – Unirea Slobozia

Duminică, 10 martie 2024, ora 12:00

FK Miercurea Ciuc – Ceahlăul Piatra Neamţ – DigiSport, PrimaSport

Luni, 11 martie 2024, ora 17:00

CS Mioveni – Steaua – DigiSport, PrimaSport

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

LIGA 2// PROGRAM – REZULTATE – RUNDA 17-a

Vineri, 1 martie 2024, ora 17:00

Gloria Buzău – Corvinul Hunedoara 2-1 (2-0)

Au marcat: Mihnea Rădulescu (8), Cristian Dumitru (12 – penalty) / Marius Coman (53– penalty)

Sâmbătă, 2 martie 2024, ora 11:00

Metaloglobus Bucureşti – Concordia Chiajna 2-0 (2-0)

Au marcat: Kouadio (30), Huiban (45)

Unirea Dej – Chindia Târgovişte 1-3 (0-2)

Au marcat: Golda (54) – Bogaciuc (24), Zivkovic (29), I. Pesic (66)

CSM Alexandria – CS Tunari 0-1 (0-1)

A marcat: D. Gheorghe

CSM Slatina – CSM Reșița 0-0

Eliminări Mitran (62 – cumul cartonașe galbene) Mondragon (66) – ambii de la CSM Slatina

Campionii FC Argeş – Progresul Spartac 1-0 (1-0)

A marcat:  Buhăcianu (17 – penalty)// Eliminat E. Radu (14) – Progresul Spartac

Ceahlăul Piatra Neamţ – CSC Dumbrăviţa 2-0 (1-0)

Au marcat: Cortelezzi (14), Llulaku (60 – penalty)

Sâmbătă, 2 martie 2024, ora 11:30

Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc 0-1 (0-1)

A marcat: Babati (32)

Duminică, 3 martie 2024, ora 12:00

CSC Şelimbăr – CS Mioveni 1-0 (1-0)

A marcat: Ignat (42)

Marți, 5 martie 2024, ora 19:00

Steaua – Viitorul Pandurii Târgu Jiu – DigiSport, PrimaSport

CLASAMENT

1. CSC Șelimbăr  17  11 5 1  22-8  38

2. Unirea Slobozia  17  10 4 3  17-7  34

3. Corvinul  17 10 4 3  27-13  34

4. Gloria Buzău  17  9 4 4  26-19  31

5. CS Mioveni  17  8 5 4  18-8  29

6. Ceahlăul  17  8 4 5  26-15  28

7. FK Miercurea-Ciuc  17  8 4 5  16-13  28

8. Chindia  17  6 7 4  23-11  25

9. CSM Reșița  17  6 6 5  26-24  24

10. Viitorul Pandurii  16  5 8 3  15-16  23

11. CSA Steaua  16  5  7 4  30-21  22

12. Concordia 17  5 7 5  22-16  22

13. Metaloglobus  17  5 7 5  17-20  22

14. FC Argeș  17  5 6 6  16-14  21

15. CSM Slatina  17  5 6 6  14-17  21

16. CSC Dumbrăvița  17  5 4 8  16-21  19

17. CS Tunari  17  3 6 8  15-30  15

18. Unirea Dej  17  4 1 12  12-21  13

19. CSM Alexandria  17  2 2 13  9-25  8

20. Progresul Spartac  17  0 1 16  9-44  1

More in Fotbal Intern