Pe Arena Națională, în runda a 15-a a SupeerLigii, Dinamo a fost condusă de CFR Cluj până în minutul 89, însă Karamoko și Alberto Soro au semnat remontada „câinilor roșii”!
După acest rezultat, Dinamo a urcat pe locul 4 în clasament, cu 27 de puncte, în timp ce noua echipă a ex-selecționerul Naționalei U21 stă, temporar, pe poziția a 13-a, cu 13 puncte.
La finalul meciului, Zeljko Kopic – antrenorul croat al celor de la Dinamo – a evidențiat aportul jucătorilor veniți de pe bancă în obținerea victoriei și a făcut bilanțul celor 15 etape disputate în această ediție de campionat.
”A fost un meci nebun, mentalitatea noastră a fost bună și am luptat până la final. Karamoko nu a fost 100%, a pierdut niște mingi la mijlocul terenului. Rezervele au adus un plus. CFR a pus presiune pe noi, dar am jucat acasă. Ne-am asumat riscuri.
Soro a făcut un meci foarte bun, Caragea la fel. Sunt foarte fericit pentru băieți. Sunt fericit mai ales pentru Alberto, care a venit după o perioadă grea.
Am vorbit cu Cîrjan, sunt multe lucruri care se pot întâmpla în cariera sa. Adversarii îl provoacă la dueluri fizice. Are nevoie să se adapteze, am vorbit cu el. Sunt sigur că va găsi o soluție pentru a ajunge la cel mai înalt nivel și va fi unul dintre cei mai buni jucători din echipă.
Nu putem să uităm de calitatea celor de la CFR. Nu am jucat contra oricărei echipe. Sunt foarte compacți la mijloc, au jucători puternici între linii.
Inspirația nu a fost la un nivel înalt în acest meci. Nu suntem o echipă perfectă. Muncim la problemele pe care le avem. Jucăm un fotbal bun în unele momente. Să ofere mai mult la antrenamente și le voi oferi minute mai multe.
E important să avem mai multe opțiuni. O luăm meci cu meci, am câștigat 7 meciuri, 6 au fost remize și două înfrângeri. Putem fi satisfăcuți, unii jucători au ajuns la echipa națională.
Mai avem mult de lucru pentru a ajunge unde îmi doresc. Putem să îmbunătățim lucruri, sunt multe lucruri de care sunt mulțumit.”, a afirmat Zeljko Kopic, la flash-interviul de după partidă, la microfonul Digi sport TV.
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Fotbal Intern
/ 20 de minute agoOficial// Sepsi a transferat un fundaș dreapta brazilian
Sepsi Sfântu Gheorghe a perfectat transferul fotbalistului brazilian Gustavo Cascardo (29 de ani), ultima...
By Bogdan Badiu -
Din Voleu
/ 3 ore agoOficial// Se retrage fără tam-tam și focuri de artificii
Mihai Stoica – președintele Consiliului de Administrație al FCSB – a declarat că Vlad...
By Ultras24 -
Fotbal Intern
/ 16 ore agoMeciuri amicale – duminică, 21 mai 2026// U Cluj pierde în fața Croației U19!/ Victorii pentru CSU Craiova, UTA și Sepsi
Sepsi Sfântu Gheorghe, revenită în SuperLiga României, a întâlnit în primul amical verii, pe...
-
Fotbal Intern
/ o zi agoOficial// În ultimele 24 de ore, UTA a transferat un fundaș central și un atacant/ CV-ul fundașului e O.K.!
UTA l-a înlocuit pe Florent Poulolo, plecat în această vară la U Cluj, cu...
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila

