Adrian Mutu a plecat de la Petrolul Ploiești, după 10 meciuri pe „banca lupilor galbeni”!
”Începând de astăzi, raporturile contractuale dintre FC Petrolul Ploiești și antrenorul Adrian Mutu au încetat, decizia survenind prin acordul ambelor părți.
Adrian Mutu preluase conducerea tehnică a echipei noastre la începutul acestui an, încheindu-și mandatul după zece partide oficiale.

Componența noului staff tehnic al Petrolului va fi stabilită și comunicată în perioada imediat următoare.Mulțumim, Adrian Mutu! Mult succes în continuare!”, a tcomunicat Petrolul, pe Facebook.
Conducerea clubului „petrolist” nu plânge după Mutu. Dimpotrivă. Înlocuitorul va fi anunțat cursul zilei de marți, 18 martie!
„Sincer, a venit din ambele părți (n.r. – decizia plecării lui Mutu), poate mai mult din partea lui după meciul cu Botoșani. El a avut prima reacție, noi, la cald, nu am avut reacție. Jocul în sine și modul de exprimare al băieților au fost unele care ne-au surprins pe toți și, probabil, din acest motiv s-a ajuns aici.
Au fost rezultate slabe, suntem dezamăgiți, a fost un cumul de factori. Cu siguranță și jucătorii au partea lor de vină, și noi la fel. A fost și meciul acela cu UTA, poate dacă atunci luam un punct sau puncte, altul era traseu.

Este foarte greu acest play-out. Locul 7 este obiectivul, iar sumele din drepturile TV sunt mai mari. Și acel bonus de la FRF este mai mare dacă ocupi un loc mai sus.
Nu știu ce vrea să spună Mutu, rufele le spălăm în familie. N-au fost discuții sau divergențe, chiar am fost foarte bine înainte de această săptămână și am crezut că, după victoria cu Sepsi, lucrurile vor intra pe un făgaș normal.
Dacă era 4-0 pentru Botoșani, nu se supăra nimeni. Nu mai are rost să comentăm. Cu siguranță, Adi este un băiat de caracter.

Mâine la ora 12:00 o să postăm pe pagina clubului. Nu e român. 99% ne-am înțeles cu el. Mai sunt lucruri de rezolvat și cel mai bine este să vorbim după ce se face oficial.
Am bătut palma cu el, trebuia să ne mișcăm. Urmează o perioadă dificilă pentru noi, jucătorii trebuie să se trezească, pentru că așa nu pot continua cu aceste evoluții.
Am mare încredere în ei, trebuie să punem mâna la treabă, pentru că ne așteaptă un meci infernal de greu la Slobozia”, a transmis Claudiu Tudor, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Din Voleu
/ o oră agoOficial// Se retrage fără tam-tam și focuri de artificii
Mihai Stoica – președintele Consiliului de Administrație al FCSB – a declarat că Vlad...
By Ultras24 -
Fotbal Intern
/ 14 ore agoMeciuri amicale – duminică, 21 mai 2026// U Cluj pierde în fața Croației U19!/ Victorii pentru CSU Craiova, UTA și Sepsi
Sepsi Sfântu Gheorghe, revenită în SuperLiga României, a întâlnit în primul amical verii, pe...
-
Fotbal Intern
/ o zi agoOficial// În ultimele 24 de ore, UTA a transferat un fundaș central și un atacant/ CV-ul fundașului e O.K.!
UTA l-a înlocuit pe Florent Poulolo, plecat în această vară la U Cluj, cu...
-
Fotbal Intern
/ 2 zile agoS-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucat
Manșa tur a barajului pentru promovarea în noul sezon de Liga 3, ediția 2026-2027,...
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila

