În minutul 75, Dinamo avea un avantaj de două goluri în confruntarea cu FC Botoșani, însă jucătorii pregătiți de Liviu Ciobotariu au revenit miraculos, într-un interval de 9 minute, prin Fulop și Florescu, pentru egalitate la 2.
La finalul partidei, Zeljko Kopic (foto stânga) – antrenorul croat al celor de la Dinamo – s-a arătat nemulțumit de starea gazonului și a declarat că jucătorii săi au mereu probleme medicale când evoluează pe Arcul de Triumf. Kopic a mai spus că nu a văzut incidentul cu scaunul aruncat din tribună spre arbitrul asistent Cosmin Bojan.
”Am început bine jocul. Cred că am meritat să conducem cu 1-0. Nu am început foarte bine repriza a doua. A fost o situație în care le-am dat posibilitatea să marcheze. Trebuie să fim mult mai inteligenți când jucăm acasă și avem 2-0. Am pierdut două puncte importante.
Vom analiza ce s-a întâmplat. Suprafața este foarte dură. Avem tot felul de probleme după ce jucăm aici. Selmani a avut ceva probleme. Pentru mine, aceasta nu este o suprafață de joc. Este foarte dură. Indiferent dacă pierdem sau câștigăm, nu este bine pentru jucători.

Nu vorbesc despre arbitraj. Trebuie să analizăm jocul nostru. Noi jucăm cu multă energie. Sunt unele situații în care avem nevoie de mai mult echilibru.
Abordarea noastră este să avem maximum de energie. Trebuie să găsim soluții pentru meciul cu Farul. Trebuie să vedem ce jucători avem disponibili pentru următorul meci.
N-am văzut (n.r. întrebat despre incidentul cu scaunul aruncat din tribune). E nevoie ca toată lumea să își controleze emoțiile. Nu mă mai întrebați de arbitraj. Nu vorbesc despre ei, vin să își facă treabă”, a afirmat Kopic.
Fotbal Intern
Oficial// Sepsi a transferat un fundaș dreapta brazilian
Fotbal Intern
Oficial// Oțelul Galați – transferul cu numărul 5!
Fotbal Intern
Oficial// Petrolul a ajuns la transferul cu numărul 7
Cupa Romaniei 2024/2025
Cupa României Betano – Start în grupele fazei regionale!/ Vezi rezultatele înregistrate
Ultimele Stiri
-
Din Voleu
/ 6 ore agoOficial// Al doilea transfer al zilei perfectat de Sepsi Sfântu Gheorghe
La două ore după ce a anunțat transferul fundașului brazilian Gustavo Cascardo (29 de...
-
Fotbal Intern
/ 11 ore agoOficial// Sepsi a transferat un fundaș dreapta brazilian
Sepsi Sfântu Gheorghe a perfectat transferul fotbalistului brazilian Gustavo Cascardo (29 de ani), ultima...
By Bogdan Badiu -
Din Voleu
/ 14 ore agoOficial// Se retrage fără tam-tam și focuri de artificii
Mihai Stoica – președintele Consiliului de Administrație al FCSB – a declarat că Vlad...
By Ultras24 -
Fotbal Intern
/ o zi agoMeciuri amicale – duminică, 21 mai 2026// U Cluj pierde în fața Croației U19!/ Victorii pentru CSU Craiova, UTA și Sepsi
Sepsi Sfântu Gheorghe, revenită în SuperLiga României, a întâlnit în primul amical verii, pe...
Cele mai citite
S-au disputat meciurile din manșa tur a barajului de promovare în Liga 3/ Trei partide nu s-au jucatiunie 20, 2026Codin Samoila

