Fotbal Intern

News Liga 2// Poli Timișoara și-a prezentat fotbaliștii aduși în această vară/ Stephan Drăghici nu a avut permisiunea de a participa la conferința de presă

Published on

Politehnica Timișoara a prezentat ieri, 23 iunie, în cadrul unei conferințe de presă, jucătorii transferați în această vară, după promovarea în Liga 2 Casa Pariurilor, precum și proiectele clubului pe termen scurt și mediu.

Până acum (n.red. lista achizițiilor rămâne deschisă) la Poli Timișoara au sosit: Luca Ungureanu (portar, 18 ani, ex-Timișul Șag), Adrian Huszti, Sebastian Itu, Ștefan Stefanovici, Andrei Artean, Ovidiu Popescu, Mihai Dolghi, Dan Ștefan Spătaru, Mihai Bonț, Aurelian Chițu și Ștefan Drăghici. 

Dan Alexa, antrenor principal Politehnica Timișoara:

„Îmi aduc aminte în vară, la prima noastră conferință, am plecat cu foarte mult aplomb și, promovarea aceasta, deși era normală, a fost cu foarte multă presiune. Trebuia să arătăm tuturor că proiectul acesta e fiabil.

Ce urmează e mereu cel mai important. Din punctul meu de vedere plecăm favoriți. Obiectivul meu personal e să promovăm în prima ligă. Sunt foarte mulțumit de campania de transferuri.

La ce jucători au venit e normal. Cred că s-a făcut o campanie care de foarte mulţi ani la Poli Timișoara nu s-a mai făcut. Mulțumesc conducerii pentru că a reușit să facă lucrul acesta … Vreau ca lumea să aibă încredere.

S-a creat o emulație și cunosc galeria lui Poli. Avem nevoie de toată lumea. Se va face tot ce e posibil ca noi să promovăm” – sspolitehnica.ro

Nu a fost prezent la conferința de presă jucătorul Stephan Drăghici, aflat în ultimele zile de contract cu Steaua București, însă ca și transferat de clubulu timișorean.

Mercato Vară 2026 – Unirea Slobozia a intrat în insolvență/ Alex Băluță va juca pentru Chindia Târgoviște/ Cristi Pustai este noul A1 al Unirii Alba Iulia

Popular Posts

Exit mobile version