Connect with us

Fotbal Intern

Liga 3// Rezultatele înregistrate în Runda 10// 14 partide s-au jucat vineri, iar 35 sâmbătă, 28 octombrie

Prima etapă a returului din sezonul regular al Ligii 3, ediția 2023/2024, a programat pentru vineri, 27 octombrie, 14 partide. Restul de 35 urmând s-au jucat sâmbătă, 28 octombrie, de la ora 15.00.

Trei formații nu au cunoscut înfrângerea în turul campionatului: CS Afumaţi, CSM Deva și FC Bihor Oradea, care evoluează și în grupele Cupei României Betano.

Cine sunt liderii din cele 10 serii

  • CSM Bacău – Seria 1, 18 puncte
  • CSM Focșani S2, 24 puncte
  • CS Afumați S3, 23 puncte
  • CS Dinamo București S4, 22 puncte
  • AFC Câmpulung Muscel S5, 24 puncte
  • Cetatea Turnu Măgurele S6, 19 puncte
  • ACSO Filiași S7, 19 puncte
  • FC Bihor Oradea S8, 23 puncte – Evoluează și în grupele Cupei României Betano
  • ACS Mediaș S9, 20 puncte
  • SCM Zalău S10, 22 – Evoluează și în grupele Cupei României Betano

Seria 1, Runda a 10-a

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Foresta Suceava – Rapid Brodoc 5-1
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 1-1
Şomuz Fălticeni – FC Bacău 1-0
CSM Vaslui – Aerostar Bacău 0-0

CSM Bacău stă, Viitorul Dărăbani a fost exclusă din campionat

Seria 2, Runda a 10-a

CSM Râmnicu Sărat – CSM Focşani 2-1

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Sporting Lieşti – Viitorul Ianca 3-2
Voinţa Limpeziş – Unirea Braniştea 2-1
Viitorul Şuţeşti – Metalul Buzău 0-5
ACS Hamangia Baia – Dacia Unirea Brăila 2-0

Seria 3, Runda a 10-a

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Agricola Borcea – CS Afumaţi 3-1
Progresul Fundulea – CS Axiopolis Cernavodă 2-1
FC Voluntari 2 – Înainte Modelu 0-2
LPS HD Clinceni – Dunărea Călăraşi 1-4
Gloria Băneasa – Recolta Gheorghe Doja 3-1

O NOUĂ RUBRICĂ pe ULTRAS24.ro

Seria 4, Runda a 10-a

Aro Muscelul Câmpung Muscel – Dunărea Giurgiu 2-3

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Tricolorul Breaza – CS Dinamo Bucureşti 1-4
Flacăra Moreni – FC Pucioasa 1-2
CS Păuleşti – CS Blejoi 3-5
SC Popeşti Leordeni – CSO Plopeni 0-0

Seria 5, Runda a 10-a

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Kids Tâmpa Braşov 0-2

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Olimpic Zărneşti – AFC Câmpulung Muscel 3-2
SR Braşov – Viitorul Curiţa 2-2
Ciucaş Tărlungeni – Olimpic Cetate Râşnov 0-4
KSE Târgu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1

Seria 6, Runda a 10-a

SCM Râmnicu Vâlcea – Sporting Roşiori 1-2
Unirea Bascov – Viitorul Dăeşti 2-2

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Oltul Curtişoara – Vediţa Coloneşti 2-3
Petrolul Potcoava – Flacăra Horezu 1-3
Cozia Călimăneşti – Cetatea Turnu Măgurele 0-3

Seria 7, Runda a 10-a

FCU Craiova FC 2 – CSO Turceni 1-0
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Gilortul Târgu Cărbuneşti 8-1

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Viitorul Şimian – Jiul Petroşani 0-0
Universitatea Craiova 2 – Voinţa Lupac 2-1
CSM Deva – ACSO Filiaşi 5-0

Seria 8, Runda a 10-a

Phoenix Buziaş – SSU Politehnica Timișoara 0-0

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
CS Socodor – Şoimii Lipova 2-4
CSC Peciu Nou – FC Bihor Oradea 1-1
Progresul Pecica – Avântul Periam 3-0
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACB Ineu 3-2

Seria 9, Runda a 10-a

Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir 3-4
Industria Galda – CS Universitar din Alba Iulia 1-2
Gloria Bistriţa Năsăud – Viitorul Cluj 4-0

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
Unirea Alba Iulia – ACS Mediaş 1-0
Unirea Ungheni – ACS Târgu Mureş 0-1

Seria 10, Runda a 10-a

Sănătatea Cluj – Olimpia MCMXXI Satu Mare 2-0
SCM Zalău – Lotus Băile Felix 4-1
Minerul Ocna Dej – Victoria Carei 0-1

sâmbătă, 28 octombrie 2023, ora 15:00
CSM Sighetu Marmaţiei – Minaur Baia Mare 2-2
Crişul Sântandrei – CSM Olimpia Satu Mare 1-2

Advertisement

More in Fotbal Intern